Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

paceva.eva avatar paceva.eva 5 Точки

[Exam] Programming Basics 29 March 2015 Morning - 01. Torrent Pirate

Здравейте,

Моля за малко помощ. Pеших да започна да се тествам на Judge. Задачата с която се захванах е Torrent Pirate.

Моето решение е:

http://pastebin.com/ZhhN1DCM 

Принципно задачата е вярна, дефакто не съвсем, защото смята числата като цели независимо че съм използвала double навсякъде. Някой може ли да погледне къде бъркам или е въпрос на настройка?

Също така какви точно са условията задачата да излезе вярна в Judge системата, т.к. използвах даденото примерно решение, което в системата излиза вярно, но при мен на Visual Studio -то отново пресмята само цели числа. Съответно като кача моето решение нестига че е грешно според системата, но и има грешка при компилацията.

Много ще съм благодарна ако някой погледне и ми помогне, че съм в безизходица.

Тагове:
0
Programming Basics 15/09/2015 11:47:46
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Моля качи си кода някъде и пейстни линк. Според правилата на форума не е позволено копирането на повече от 10-15 реда код тук.

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Колкото и да конвертираш към дабъл, ако разделиш две цялочислени, резултатът ще е цялочислен. После конвертирането към число с плаваща запетая няма да върне изгубените битове.

double x = 5 / 3;

Няма да даде число с плаваща запетая, а ще даде 1.

Трябва поне едно от числата да е с плаваща запетая преди това или да бъде кастнато към такъв тип преди операцията

double x = (double)5 / 3;

1
paceva.eva avatar paceva.eva 5 Точки

Ей супер много мерси. Направих нужните поправки и програмката тръгна. 

Ето го решението преправено http://pastebin.com/8rpBdurL

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.