Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

archlicher avatar archlicher 32 Точки

Добаване на ресурси.

 Здравейте,

в интрото на курса по Web Development  Basics се представи новата идея за оценяване на лабове. Всичко е ОК, но не ме устройва, че половината от лабовете са в петъчните лекции, а.к.а. докато съм на работа. Преди да ме нападнете искам да кажа, че за мен не е нормално да си вземам отпуски, за да мога да показвам допълнителна активност. 

Другата неяснота за мен е и самото разпределение на лабовете. Както многократно лекторът ни каза вчера, проектите ще с малко но достатъчно по-различни от предишните, така че да можем да покажем малко самоинициатива и креативност. Всичко ОК, но едиствените по-силни източници на знание си остават домашните и лабовете. Домашните за този курс не са много нито толкова тежки (отново думи на лектора). Тогава единственият силен източник са лабовете, които са толкова късно, че доста трудно бихме могли да си направим прилични проектите си. 

За мен решението е да се качат всички възможни ресурси (очевидно без видеата), така че сами да си направим всички лабове и когато трябва да си ги качим, без да има нужда да сме в залата, т.е. да сме се вързали към мрежите на SoftUni. Едновременно с това да можем действително всеки ден да работим върху проектите си, а не в събота на 3/10 да започнем от нулата.

Лек ден.

Тагове:
4
PHP Web Development Basics
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Подкрепям идеята за по-ранното качване на лабовете. yes

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

В момента, в който лабовете станат готови ще ги кача.

Вариант за по-ранно качване и същевременно съвместим с оценяването на лабовете би бил - условията на лабовете да се качат от рано, а техните walkthrough-та по-късно, какво мислите?

0
archlicher avatar archlicher 32 Точки

Бих казал total fail.

Какъв е смисълът да имам само условие? Това ще е като напълно нов проект, който да предаваме по-време на курса. Само че ще са няколко допълнителни проекта. Още повече така ще се промени цялата идея на лабовете.

Не разбирам защо е толкова трудно да се даде възможност всеки сам да си прави лаб-а? Ако толкова му е трудно, да присъства на съответната лекция за лаб.

За on-line курсистите условията същите ли са? При тях как ще се правят лабове?

0
16/09/2015 10:03:14
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

За нас, които сме онлайн лабовете нямат оценяване и ги правим на доброволни начала. Определено са много полезни с walkthrough-тата.

Разбира се, че би било по-добре да са в пълния си вариант, но щом няма как заради оценяването на присъствените студенти...

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Не са ли точно така и домашните, които ги спомена като ресурс, от който можеш да се научиш?

Онлайн курсистите също могат да правят лабовете - и да ги качват като домашни в съответния срок. Ако искат. Не е задължително :)

Когато някой лаб стане напълно готов ще го кача. Идеята ми беше да кача условията предварително, защото със сигурност ще са готови преди решенията.

0
16/09/2015 11:00:20
thepowerof4 avatar thepowerof4 98 Точки

"Абе... тоя курс малко не е довършен, и малко не знаем как да ви го направим, малко липсват нужните материали, някои малко не са учили PHP, други малко не са учили HTML, ама пък гърчите там, квото направите - ще ви оценим". :)

Аз съм минал ПХП и ХТМЛ бейсикс и въпреки това курса, поне сега в началото, малко мешавица-гърч ми се вижда. Ще видим колко бъркам. Бичим си с Майкрософтските решения за уеб разработка, ама чакайте преди последния такъв курс да ви ръгнем набързичко едно ПХП, че индустрията много напира за него. :)

P.S. Малко и звук няма в последната част в записа на първата лекция... :)

3
16/09/2015 18:44:19
SPPetrov avatar SPPetrov 43 Точки

Здравейте,

аз имам една молба към @RoYaL, да не забравя да повтаря въпросите зададени от студентите, защото почти нищо не се чува на записите, какво е зададено като въпрос, а само отговора.

2
16/09/2015 21:19:09
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Ще се постарая да повтарям въпросите :)

@thepowerof4 принципно не би трябвало да има хора, които не са минали РНР и HTML, не знам защо се оказа в залата, че има такива - и двата потока са минавали през старото 1во ниво.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.