Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Abraxas avatar Abraxas 47 Точки

[Project] Custom PHP Framework

Здравейте!

Знам, че много подробно е написано всичко по заданието за индивидуалния проект, но аз все още нямам представа какво се има предвид под това да си направим свой framework. Видях какво трябва да съдържа като функционалност, но пък така и не разбрах как точно трябва да изглежда и като цяло какво да представлява. С други думи ще бъдa много благодарен, ако някой ми обясни или ми даде добър пример какво трябва да представлява съответния framework.

Благодаря предварително и съжалявам, ако въпросът е твъде тъп и неясен или някъде е добре обяснен и отговорен и аз не съм го намерил!

Тагове:
0
PHP Web Development Basics
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки
Best Answer

Здравей,

Под собствен фреймуърк се има предвид кодова база, която някой като вземе при себе си, може да гради приложение над нея. Нека вземем за пример ASP.NET Web API 2. Това е фреймуърк, който когато ти пуснеш при себе си, по определена конвенция (пр. като в папката controllers слагаш класове, чиеито име завършва на Controller и наследяваш ApiController, правиш контролер, който впоследствие отговаря на определен route когато стартираш приложението, и т.н.) можеш да градиш приложение, което да работи out of the box.

Същото се иска и тук. Да се направи нещо, като ASP.NET Web API 2 или по-скоро ASP.NET MVC, което като някой изтегли при себе си, да може да създаде контролер за потребители, да сложи анотация, че ще отговаря на route-а forum/users/, да сложи анотация, че ще отговаря на метода GET (и още доста конфигурации, които са описани в условието) и като напише някакъв код в него и стартира приложението, после като отвори forum/users да се изпълни този код.

0
Abraxas avatar Abraxas 47 Точки

Благодаря за отговора! Много е описателен и ми разясни какво се иска. Помогна ми много!

0
ScreeM avatar ScreeM 19 Точки

Здравей, 

Малко извън темата, но искам да попитам кога ще започнат записванията за екипния проект? Благодаря предварително.

0
17/09/2015 21:04:14
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Здравей,

Този курс няма екипни проекти.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.