Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

RosenKrumov avatar RosenKrumov 203 Точки

Молба - удължаване на курса Web Development Basics

Имам молба към екипа на СофтУни - ако е възможно да се удължи курса с една седмица, следователно защитите да са на 11-ти вместо 4-ти октомври, за да можем да направим наистина добри и смислени проекти по нормален начин. На мнение съм, че в момента времето, с което разполагаме, е крайно недостатъчно, за да научим материала, който не знаем, за завършването на такъв проект и успоредно с това да правим самия проект...  

50
PHP Web Development Basics
nedjo avatar nedjo 53 Точки

И аз съм за такава идея. Ако има начин разбира се. Това би се отразило много добре за разботещите.

7
quickben avatar quickben 966 Точки

И аз съм твърдо за предложението, въпреки, че вече се отказах да карам този курс. Главната причина за това мое решение(и на други колеги) не е времетраенето на курса, но когато разбрахме, че имаме 20 дена да вземем материяла и да направим два проекта останахме доста изненадани.

В крайна сметка мисля, че с толкова време повечето хора просто ще гледат да направят нещо а не да го разберат, което не е целта на упражнението, дано от екипа да чуят това предложение, както стана и с един от курсовете по JavaScript.

17
22/09/2015 13:05:28
dimityr.jechev avatar dimityr.jechev 198 Точки

Май повечето хора сме за.Но да видим дали ще се съгласят от екипа.

6
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Миналото ниво го позволиха. Аз бях автор на темата във форума за удължаването. И съжалих, че го направих, защото до последно се борих с проекта, попречи ми на .NET MVC курса и така и не предадох проект, защото беше на около 40% готов. А тази година проектът е много по-строго зададен и се изискват много повече задължителни неща.

Мисълта ми е, че за хора, които не пишат редовно php колкото и да го удължат проекта все ще е малко. И продължавам да твърдя, че такива курсове с фиксирани технологии в края на обучението въобще не са подходящи. Аз от една година не съм пипал php, те ще ме карат фреймуърк за 3 седмици да пиша на него?! И то задължително, за да си завърша образованието в Софтуни.

Според мен  двата последни курса от трето ниво трябва да са избирателни, като всеки студент трябва да изкара поне единият от тях. В крайна сметка е важно да се разбере MVC концепцията, която се засяга и от двата курса.

6
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Тито, според мен щом си стигнал последното ниво (въпреки, че при тях е различно - има някои за които това не е последния модул) би трябвало да нямаш проблем с това да сменяш на който и да е подобен език (говорим все пак за езици от C фамилията Java, PHP, C#, JS...). В крайна сметка не е Ruby, Python, Haskell, etc.., които нямат нищо общо синтактично, логично и понякога концептуално с езиците от С фамилията.

Но това е лично мое мнение.

Мен ми се струва, че имаше и една такава идея където не целият трак на софтуни беше задължителен - в крайна сметка един от доводите, заради които стана така програмата беше, че може да има хора, които искат да се развиват например във фронтенда

P.S.: Не коментирам удължаването на курса, тъй като нямам контрол над това. Иначе би било малко по-организирано ако курсът беше по-дълъг и не се правят разни промени в последния момент заради едно или друго нещо. В момента е доста интензивно и за двете страни - лекторски състав и курсисти.

2
22/09/2015 15:31:13
verito898 avatar verito898 265 Точки

+1 и от мен макар ,че не ми се иска после да вземат от времето на следващия курс . Друг вариант е  да се даде малко повече свобода върху проекта и да се намалят тези задължителни изисквания .

1
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

На мен като цяло самото изискване:

  • ABSOLUTELY REQUIRED (without those ones the project is invalidated)

ми се струва малко прекалено...

Да се отнемат точки - ОК, но да не се зачете изобщо проекта наистина ми се струва в повече. Едно от изискванията да не разбера като хората и цялата работа е у ряката.

10
verito898 avatar verito898 265 Точки

Абсолютно , ако целта на курса е да се научи и разбере принципа на работа и прочие  всички тези изисквания ми се виждат абсурдни.

3
22/09/2015 16:26:46
RosenKrumov avatar RosenKrumov 203 Точки

По принцип тези ABSOLUTELY REQUIRED наистина бият на малко прекалено, но курса е Web Development Basics - тоест идеята е да разберем как се правят точно тези REQUIRED неща...

1
22/09/2015 20:01:29
Bare7a avatar Bare7a 14 Точки

И аз съм на същото мнение, че времето за този проект ще се окаже напълно недостатъчно, жалко че оценяването не е посредством изпит а задължителен проект.. Като гледам датите LAB ORM е на 2ри, но за хората които са записани Online видеото ще излезне на 3ти най-вероятно, а на 4ти трябва да защитаваме проектите..

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Проект съвсем не е лошо, дори напротив - значително по-голяма е ползата да направиш нещо цялостно, което в рамките на 6 часа изпит няма как да се случи.

Да не говорим, че за хората които не сме от София ни се спестява едно идване до там - тоест време и разходи.

2
Bare7a avatar Bare7a 14 Точки

Аз в никакъв случай не съм против проектите, даже съм твърдо ЗА, но времето дадено за направата на този проект който не е малък за 1 човек въобще не смятам че е достатъчно (говоря от мое име а не от името на всички колеги които в момента карат курса). 

В какъв смисъл спестява едно пътуване? Имате в предвид че защитата може да бъде направена и online ли?

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Да, защитата може да се направи и по Skype, както е при екипните проекти. RoYal беше потвърдил това в една от темите.

1
villyjord avatar villyjord 175 Точки

При такъв курс, където изпитът е проект, как би се процедирало за повишителната сесия (между другото вече обявена в календара за ноември)? За нея пак ще се зададе проект, или? Времеви рамки за него: в, извън повишителната седмица? 

1
23/09/2015 21:13:00
zerefel avatar zerefel 70 Точки

Следя материалите за курса онлайн и смятам да не се явявам на защитата, просто времето е напълно недостатъчно за мен.

@RoYaL, прав си, че вече лесно можем да сменяме езици, но това реално не е проблемът. Като цяло този курс е супер, но повечето от нещата учени в него са такива, на които трябва да се обърне повече внимание и съответно повече време. Пример е уеб секюритито. Да го правим качествено или да го правим като с краката за 2 часа, само за да можем да покажем, че имаме някакво секюрити? Аз лично предпочитам да изпипам всичко, а това отнема време.

Отделно - за онлайн хорицата е още по-unbearable, тъй като и лекциите се качват на следващия ден.

5
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Аз също го изоставих и започнах вече да се подготвям за ASP.NET MVC курса. Надявам се, че ще има начин да завърша Софтуни без този курс, ако си наваксам кредитите чрез някой друг, по-приятен и полезен за мен!

5
Zdravko93 avatar Zdravko93 33 Точки

Аз съм минал само първо ниво и поради размествания в програмата сега съм във Back End курса, както и много други колеги.
Досега не съм изучавал нищо във връзка с framework, а да си призная честно за първи път го чувам, камо ли да пиша свой собствен такъв. Курсът започна добре и дори си мислех, че ще е нещо лесно и приятно. Когато видях, че ще е с проект - реакция1, а когато прочетох самия проект - реакция2. Мисля, че дори и да се удължи самият курс на мен лично няма да ми бъде от полза. 
Поздрави :)

17
dinkoslav avatar dinkoslav 123 Точки

Привет,

До колкото виждам, доста хора са се отказали още преди да почне курса. Доста се отказаха по време на курса. Като цяло нещата си клонят в тази насока. Аз все още не знам какво да правя и какво трябва да ми представлява проекта. Никой не показва нищо смислено, има лекции в които не намирам нищо общо с проекта. Разбира се най нужното ще се покаже на края, че да имаме 1 ден време за проекта. Има толкова много изисквания и ABSOLUTELY REQUIRED неща, а тепърва чувам за тях (не и от лекциите). Надали някой ще ни каже до последно що е то. По-скоро ще трябва сами да издирваме смисъла на нещата и да се опитваме да разгадаем мислите на човека, които е измислил проекта. Гледах някакво обяснение на Royal относно зададените критерии, но не виждам полза от тях. Ама ... успех на всички :)

Поздрави,

Динко

16
quickben avatar quickben 966 Точки

Колега ако чакаш да дойде последната лекция и тогава да си правиш проекта(или да се готвиш за изпит ако е друг курс) няма да стане работата.

Има инстанция на същия курс незнам какво ти пречи да изгледаш всички лекции за един два дни.

А това, че някой хора са се отказали от този проект(включително и аз) не означава, че и ти трябва да се отказваш, другото е търсене на причини.

Има книги, има туториали има всякакви матеряли, въобще не е невъзможно да се направи проекта за даденото време, просто трябва се отделя много време всеки ден.

А това за, че никъде не е било обяснено какви са тези  ABSOLUTELY REQUIRED не е вярно, аз как откъде ги знам? :)

-6
quickben avatar quickben 966 Точки

И да цъкате минуси без здраво кодене нищо няма да направите, другото е търсене на оправдания за вашата некадърност и/или мързел.

След защитите на проекта отидете и питайте хората които са го направили и ще ви кажат, че не са се оплаквали из форума а са си седнали на задниците и са си направили проекта.

"Стига сте мрънкали" - Наков

-1
29/09/2015 00:44:48
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.