Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

zisov4eto avatar zisov4eto 19 Точки

Решаване на задачи в тандем.

Предстои ми практически изпит по основи на програмирането.

Подготвям се за него като главно решавам задачи от предходни изпити.

Ако има хора, които мислят, че решаването на задачи с колеги е по-добрият вариант за решаване, може да пише тук и да организираме срещи в унито или някъде другаде.

1
Programming Basics
antonio_rtodorov avatar antonio_rtodorov 74 Точки

Добро утро,

определено да решаваш задачи с колеги е много добър и препоръчителен вариант, защото за дадена задача всеки може да даде различни и функционални идеи за решаването им. Другия вариант е да решаваш задачите индивидуално и ако нещо те затруднява има много теми във форума и най - различни обяснение как се решава задача, от преходни изпити. Също така идва и готиния момент, че за зададен въпрос никой няма да те върне или пренебрегне.

P.S. Ако мога с нещо да съм ти полезен, винаги съм на твое разположение.

Поздрави,

Антонио

2
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Всяка седмица (принципно в Неделя) се събираме две от подготвителни групи (идват около 10-15 души) да решаваме домашните и изпитни задачи. Ако мислиш, че би ти било полезно може да ми пишеш във фейсбук примерно (контактни детайли в профила ми) за повече информация.

1
t.316 avatar t.316 137 Точки

Добре правиш, че решаваш задачи от предходните изпити. Според мен това е най-добрия начин за подготовка.

Решаването на задачи с колеги е много добра практика. Въпреки това според мен е най-добре да си правиш нещо като пробни изпити сам. Засечи си време и реши един изпит от началото до края без да си помагаш с чужд код. Полезно е да си поблъскаш главата 6 часа сам. Всеки следващ път става доста по-лесно, а и придобиваш ясна представа на какво ниво си. Специално за входния изпит (особено ако се явяваш за пръв път) смятам, че ще ти бъде много от полза. 

Успех!

1
24/09/2015 17:17:46
zisov4eto avatar zisov4eto 19 Точки

Благодаря за съвета.

Засичал съм си 6 часа и що годе първите 3 задача успявам да ги реша.

Задача 4 и 5 ми отнемат повече време.

Трябва ми по-бърза мисъл. Та за това искам да разглеждам задачите с колеги. Да науча някоя друга хитрина, която да ми спести време, да придобия нови знания, все пак не ми е на 100% ясен материала.

Смятам , че ще сме си от полза един на друг.

0
t.316 avatar t.316 137 Точки

Идеята ти е супер.

Освен от колегите различни хитрини може да намериш на видеата, които са за подготовка за изпит. Аз лично виждам, кои са задачите от подготовката и ги решавам сам (до където мога). После гледам във видеата задачите, които са ме затруднили. Поне при мен има много добър ефект, като след като съм се мъчил после някой ми го обясни наготово.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.