Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

BobiVasilev avatar BobiVasilev 0 Точки

SVN commit problem

Здравейте, имам проблем със сommita na SVN.При commit ми дава грешка и иска да ъпдейтна.Опитах да ъпдейтна но проблема си остана.Някой има ли идея как да го оправя?

 

Тагове:
1
Teamwork and Personal Skills 24/09/2015 17:26:44
PavelGyurov avatar PavelGyurov 8 Точки

Аз го оправих като сложих TortoiseGit. :D Но сериозно, ден и половина се ровя в нета, гледах, че има хора със същия проблем (включително и колеги във форума), но нищо не го оправи. 

1
BobiVasilev avatar BobiVasilev 0 Точки

Домашното е да се тестват и двете със Git клиента нямам никакви проблеми, SVN явно е бъгав доста време се мъчих да  commitna и така и не успях.

1
zontak avatar zontak 457 Точки

Само аз ли не виждам, или никъде не си описал какъв ти е проблема? Преди да се задават въпроси.. трябва да споделиш, какво си опитал до сега, какви грешки ти дава при различните опити и всичко.. Така никой няма да може да ти помогне! :) 

-1
24/09/2015 17:41:00
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Най-вероятно има конфликт - опитваш да комитнеш файл, който е бил модифициран от някой друг. Казва ти, че файлът е бил променен и трябва да го ъпдейтнеш. Ако е така - честито - мъките с конфликтите при комитване тепърва предстоят...

1
yuletodim avatar yuletodim 37 Точки

Имам същия проблем и направо откачих. Ъпдейтнах SVN, тъй като от вчера има нова версия. Исках да направя първи къмит към чисто нов проект и ми казва, че трябва да си ъпдейтна работното копие. След многократен ъпдейт, направо направих нова празна папка, направих чекаут, преместих файловете в проекта, ад-нах ги и когато направих къмит, ми каза, че трябва да си ъпдейтна работното копие. На читсо новия проект, който има само инишъл версия!

1
yuletodim avatar yuletodim 37 Точки

Направих ново празен репо в GitHub. Направих checkout в нова празна папка. Добавих нов файл alabala.txt.

Когато пробвах да къмитна ми каза: ".../alabala.txt already exist. You have to update your working copy first."

Ако някой знае какво става да помага...

0
Nick1R1 avatar Nick1R1 115 Точки

 И аз щях да пускам същата тема, но явно не съм първия със същия проблем. Пробвах много различни варианти и не става и не става..  http://postimg.org/image/h07rj4vkb/ На вас така ли ви излиза???  Ако някой измисли решение на проблема, моля да го сподели.

1
dgp_82 avatar dgp_82 19 Точки

Излиза ми по абсолютно същия начин. Направо се побърквам вече втори ден. Ако някой знае какво да се направи моля да каже.

1
Simooo93 avatar Simooo93 81 Точки

В stackoverflow имаше дадени някои решения. Едното беше, че трябва да натиснеш на проекта си с второто на мишката и че svn ще ти даде upgrade, но при мен нямаше такова нещо и не стана. Друг писа, че версията ти на SVN е прекалено нова и затова не става идеята беше да се пробва с по-стара версия 1.6 примерно. Инсталирах по-стара версия, но изобщо не намерих откъде да комитна, ядосах се и си инсталирах desktop github и с него си работя перфектно. 

Успех с намирането на решението, ако намерите нещо споделете :) 

0
dgp_82 avatar dgp_82 19 Точки

Колега Nick1R1 Пробва ли с версия 1.6.2.16344 на костенурката? На 32 битова машина работи добре.

 

0
Lamms avatar Lamms 197 Точки

Има някакъв проблем с SVN-а, преди бях с по-стара версия и нямах проблеми на стария лаптоп, сега на този не става, същата грешка и при мен.

В петък и Ангел се опита да го оправи, но не стана. Каза да ползваме TortoiseGit или да пробваме да си дръпнем стара версия. Но като цяло за нашата работа ще ни трябва TortoiseGit, така че по-добре с него направо да работим, тъй като през него могат да се качват и файлове със cs разширение.

0
Nick1R1 avatar Nick1R1 115 Точки

dgp_82 много ти благодаря. Стана и работи перфектно 1.6.2.16344 на 64 битов уиндоус, свалете си я и явно с нея няма да имате проблеми. Успех на всички ! :)

0
petyo.mitkov avatar petyo.mitkov 13 Точки

Голямо дърво с този SVN, при мен не става с 32bit версия не ми дава да я инсталирам Windows 10 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.