Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

a_rusenov avatar a_rusenov 1103 Точки

Интернет по време на изпита

Здравейте,

Записан съм онлайн за подготвителния курс и нямам лични наблюдения, но разбрах, че е имало неизправностти с интернета по време на някои лекции. Въпросът ми е има ли вероятност по време на изпита да падне връзката и да се окаже, че точно тогава нямаме достъп?

6
Programming Basics
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Има, но според мен дори и да падне интернета, то това ще е за кратко... През това време, човек си продължава да си решава... Според мен накрая на изпита, когато всички тръгнат да си събмитват панически последните решения ще е най-голямото изпитание са системата, затова аз лично не бих оставил събмити за последния момент...

0
MartinBorisov94 avatar MartinBorisov94 52 Точки

На една от лекциите аз присъствах на тестване на мрежата, около 100 решения едновременно пуснахме и системата не се счупи. Като казвам едновременно, буквално :Д броене до 3 и едновременно всички.

1
Dimitar_Ruskov avatar Dimitar_Ruskov 4 Точки

Ами не е точно "за кратко".При над 100 човека в залата, нета си е перманентно счупен. ;/

1
aslv1 avatar aslv1 304 Точки

Е в такъв случай какво правим laughing Аз съм един от хората, които не могат по никакъв начин да си осигурят алтернативен достъп до интернет.

Но пък все ще се намери решение. Едва ли ще си припомним добрите стари времена от състезанията по информатика, където ни събираха решенията от компютрите с флашки (и с дискети) smile

0
dimitarstoyanov90 avatar dimitarstoyanov90 164 Точки

Ами съветвам те ако можеш да си намериш интернет USB флашка ( globul, mtel примерно) Трябва да си сигурен за такива дребни проблеми, защото не се знае какво ще стане (все пак си е техника, може да има фал, говоря от гледна точка, че използвам wireless, но на персоналните компютри в залата не съм сигурен как стои въпросът с интернет). Аз да ти кажа ще си нося втора мишка + USB интернет + това, че ще си включа батерията на лаптопа и отделно ще се вържа към тока, остава ми само някоя молитва и обувки дето да не ми стягат и съм 500/500 (Нали знаеш: Изхода на войната е предрешен преди битката ):) Успех ! :D

1
ViValDam avatar ViValDam 15 Точки

Забравил си нещо - да си вземеш и резервен лаптоп !wink 

1
DNNdrago avatar DNNdrago 145 Точки

Аз лично, именно поради тази причина, съм решил да си взема една карта с предлатен интернет като застраховка .... Няма да е лошо всеки да си има някоя друга алтернатива, за да няма и излишно напражение.  

0
vladimirov avatar vladimirov -6 Точки

В залата има настолни компютри на първите редове. На тях интернетът работи и когато с wifi е имало проблем.

0
aslv1 avatar aslv1 304 Точки

А на бюрата, където няма настолни компютри, има ли ethernet портове, за които да си свържем лаптопите посредством кабел?

2
beBoss avatar beBoss 507 Точки

То хубаво се оплаквате от интернета, да има проблеми, все някога ще ги оправят, ама вие само на него ли разчитате, нищо ли не научихте от тези лекции видеа, домашни и упражнения? Изпита ще е на всичко взето до тук и ако сте учили, внимавали, писали домашни и упражнявали материала, няма да имате нужда от интернет.

1
a_rusenov avatar a_rusenov 1103 Точки

По гълъби ли ще си пращам решенията?

13
dimitarstoyanov90 avatar dimitarstoyanov90 164 Точки

Той човека с темата не разчита само на това просто задава конкретен въпрос :)

3
beBoss avatar beBoss 507 Точки

Става въпрос за наученото, сървъра може да тръгне локално и вързката със сигурност няма да се скапе. ;)

5
Aleksiev avatar Aleksiev 133 Точки

Имам въпрос, който до някаква степен е свързан с темата за интернета (пък и да не отварям нова тема). Може ли по време на изпита да се качват няколко решения в Judge системата както в BgCoder и ще се вземе ли решението с най-много точки при оценяването или ще се гледа само първото качено решение.

Може би е малко глупав въпроса, но искам да съм сигурен ..

0
frisky avatar frisky 16 Точки

Може да качваш колкото искаш решения и винаги се взима решението с най-много точки, Наков го обясни в една от лекцийте. :)

1
dentia avatar dentia 362 Точки

Сега нарочно си занулих всички задачи и все още стоя в класацията с 500/500, както и във всяка от локалните класации за отделните задачи със 100/100. Поне от тази страна сме облагодетелствани. :)

0
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки

За най-сигурно гледай винаги решението с най-много точки да ти е последното пратено ;)

2
dentia avatar dentia 362 Точки

Имам въпрос към тези, чиито изпит вече мина - как стояха нещата с интернета? Имаше ли проблеми и дали създаваше неудобство?

0
GoShow avatar GoShow 595 Точки

Аз лично използвах през цялото време мобилния си.Попитах изрично дали е ОК.Казаха ми,че може, естествено без да използвам messenger-и и т.н.Съветвам всички да имат резервен вариант, защото винаги има риск нещо да се счупи.Няколко колеги имаха проблем въобще с връзването към безжичния и ги преместиха и им раздадоха и кабели.Факт е,че се прави всичко възможно всеки да няма проблем с нета и от екипа са много коректни, но факт е и, че бяхме цифром и словом 40 души и 5 или 6 имаха проблем.Самия Наков каза, че от 90 - 100 души - един да има проблем е нормално, но от 40 - 5....Така че подсигурете се както можете!И успех!!!

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.