Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

n.velchev95 avatar n.velchev95 79 Точки

Проблем с JAVA Debugger в Eclipse Mars - Source not found

Здравейте колеги, натъкнах се на следния проблем. Когато искам да дебъгна JAVA в Eclipse - последна версия (Mars) ми дава следната грешка - Source not found. Четох в нета, че трябва да едитна Source Lookup Path. Направих го. Избрах Java Project, маркирах проекта цъкнах OK ама същата работа ... Някой сблъсквал ли се е с този проблем? Как го разреши?

0
Java Advanced
julieta.p.atanasova avatar julieta.p.atanasova 74 Точки

На мен ми се е случвало, когато eclipse не знае кой е main метода, от който да стартира проекта. Ако това е проблемът, се оправя, когато run-неш проекта от правилния main метод и след това стартираш debug.

1
28/09/2015 13:44:06
n.velchev95 avatar n.velchev95 79 Точки

Аз имам само един Main метод.

0
julieta.p.atanasova avatar julieta.p.atanasova 74 Точки

Да, но докато не стартираш програмата, eclipse не знае къде е този метод.
Не е като във Visual Studio да претърсва проекта за Main метод. В eclipse няма проблем да имаш два main-a в един проект. Просто трябва да влезеш в класа с main метода и да стартираш от там проекта. Всеки следващ път eclipse ще пуска проекта от последния main, който си избрал (без значение един или повече main методи имаш).

0
n.velchev95 avatar n.velchev95 79 Точки

Проблема не беше това. Аз си имах един Main и си рънвах от него единствено. Проблема е бил в това, че Eclipse не е засякъл че имам инсталиран JDK и не е знаел къде да си търси някой от системните библиотеки. Тук http://www.mkyong.com/eclipse/eclipse-how-to-attach-jdk-source-code/ е показано как се add-ва и след това всичко е по вода.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.