Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

netherblood avatar netherblood 95 Точки

[Homework] C# Advanced Topics - Longest Area in Array!

Здравейте, така като тази задача направо ме спря днеска и след като гледах едно решение 30 минути и не успях да го разбера,реших да се пробвам да я направя.  Издокарах някакъв код, който свършва работата (но ми се струва half-ass-нат), със много коментари, така че да можете да го разберете.

Преди да видите моето решение, препоръчвам ви  да се замислите малко повече върху задачата и да се пробвате първо да я издокарате, понеже аз твърде бързо се отказах и тръгнах да търся решения. Моето решение ми се струва по-нестандартно, но едновременно и по-лесно за схващане, в сравнение с другите.

Достатъчно съм бръщолевил, ето линка: http://pastebin.com/95c6MupQ

3
Programming Basics 30/09/2015 02:15:10
Bobby0206 avatar Bobby0206 1 Точки

Браво!!! Доста добре си го направил. И мен доста ме затрудни тази задача. Имам само една забележка: винаги слагай if-овете в къдрави скоби. Така кода става по - разбираем.

1
valiobar avatar valiobar 29 Точки

колега ето и моето решение мисля че е по- бързо и прото http://pastebin.com/qKYzBh12

1
GeorgiSotirov avatar GeorgiSotirov 16 Точки

Здравейте, 

задачката бе доста интересна за мен. Доста мислих как да се направи максимално бърза и без излишни редове код(пак стана доста дълга, но това е заради проверките :)). 

Мисля, че се получи доста добре, пък отгоре на всичкото и работи :D

http://pastebin.com/4fqddeXZ

Отворен съм към коментари и градивна критика :)

Cheers :)

0
slavpetroff avatar slavpetroff Trainer 155 Точки

Според мен задачата беше ужасно формулирана.По това,което чета от условието,трябва да намеря най-малката подредица.Правя го,след което от примерите излиза,че един път искат подредицата,в другия случай искат,комбинация от подредиците?!Е в крайна сметка,какво искат от мен !?
Надявам се на изпита да няма толкова лошо формулирани условия.Другото,което ме успокоява е,че ще има квестори и в случай,че не разбера какво искат от мен,мога да ги попитам.

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.