Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

gogodam93 avatar gogodam93 25 Точки

Дайте предложения за нова машина :)

Здравейте, понеже старият ми лаптоп вече навърши 6 години дойде време да го сменям, кажете на кои параметри да наблегна като взимам нова машина. Дайте мнения и за лаптопите на Аpple ,a също и предложения за машина като ценовия дипазон да е до 2000лв:)

Тагове:
1
Общи приказки
AdriyanMihaylov avatar AdriyanMihaylov 25 Точки

Здравей,за тези пари търси нещо с Intel i7 поне 8гб рам,добра батерия,голям екран.
Преди няколко месеца си закупих Lenovo Y510P 15'6''. Работя постоянно с autocad,solidworks,cadstar и visual studio 2012 и нямам никакви проблеми.но батерията му не издържа повече от 3,5 часа,а и екрана малко ми умалява,когато отворя по 1 прозорец от всяка страна.
    Ако си готов да закупиш лаптопа кеш ти препоръчвам да потърсиш в нета какво се продава,защото може да спестиш доста и да вземеш нещо много добро. За macbook-овете ..преди 1 година имах Macbook Air 13 с i5 - вървеше та направо се късаше,даже мисля,че беше доста по-добър от Lenovo-то,което е с по-добри параметри. 
Потърси дали има Visual за MAC,защото ако трябва да мy инсталнеш windows,ще се разделиш с някаква част от мощността на лаптопа. 
      На мнение съм,че винаги е по-добре да вземеш по-силна машина от това което ти трябва за момента,защото просто не знаеш след 1 год. по какво можеш да се запалиш и какво може да ти потрябва.
Ето няколко модела,които ти препоръчвам:
Lenovo ThinkPad E540 - 1699лв без SSD диск  , със  120гб SSD - ThinkPad E540 


Ако взимаш лаптоп предимно за програмиране ти препоръчвам екранът да е 17" и батерията да му издържа много  примерно: Acer Aspire E1-772G 


1
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

Каквото и да правиш, на която и марка да се спреш, гледай да си вземеш лаптоп от бизнес сериите на марките, а не от мултимедийните им серии. Забрави например за Dell Inspiron, HP pavillion и т.н. Ideapad на леново може и да имат читави попадения, но по-добре Thinkpad серията. Имаше там един модел Ideapad, който беше с много добър хардуер и хората го купуваха за игри, ама ако не си някакъв чак такъв геймър по-добре не се занимавай. Нисък клас бизнес серия е по-добър от висок клас мултимедийна серия. Особено пък ако си вземеш i7-ца... за това си трябва доста добра архитектура. Четириядрените процесори греят и харчат много и освен ако наистина не ти трябва процесорна мощ, по-добре мини с i5. Причината да не си взимаш мултимедиен лаптоп е елементарна, бизнес сериите ги правят по-корави. Почваш от HP probook, Lenovo Thinkpad, Dell Vostro, Latitude и т.н. HP probook 4540s беше много харесвана серия, ама я смениха с 450, която май не е чак толкова добра.

 

То там вече и бизнес сериите си имат вариации и не е лесно да се избере, но гледаш да има 8 GB рам, SSD минимум 128ГБ(важно е за циклите на презапис и живота му, гледай да не го пълниш над 70%) и FHD екран. Това последното е малко проблемно, май. Има бая Ацери с тази резолюция, но са основно с гланцови екрани. Ако няма да играеш игри, по-добре си вземи лаптоп без дискретно видео. Няма смисъл.

1
Yordan.Bonev avatar Yordan.Bonev 32 Точки

Аз като човек ползващ само и единствено продукти на HP, бих ти препоръчал ето това:

http://bestpc.bg/bg/laptopi-notebooks/hp/hp-probook-450-e9y44ea-91776

Просто, за 7 години, откакто имам лаптоп, не е мръднала машината, с една преинсталация на Уиндоус, винаги започва да работи като нов, е да малко повече загряват от необходимото HP-тата, ама нямат изключване от прегряване :)

0
anton.boyanov avatar anton.boyanov 40 Точки

Lenovo Y510p

Ако намериш нещо по-добро за тези пари ми пиши че и аз съм на вълна нов лаптоп.

i7 4 поколение процесор;

SSD;

Матов екран;

Перфектен звук;

Може да се добавя 2-ра видео карта || оптично устройство || SSD/HDD в зависимост от нуждите.

Ето ти и ревю http://www.digital.bg/tv/lenovo-ideapad-y510p-tv1777.html

 

Дано да съм бил полезен.

1
dimo.panov avatar dimo.panov 0 Точки

Моето предложение е HP ProBook 455, ще ти коства 800 лева, идва с 4 ядрен процесор на АМД, охлаждането е перфектно. Клавиатурата е сташно удобна. Задният капак се отваря с копче, не са ти нужни отвертки. Има 4 ГБ рам, като лесно може да си купиш още 4 или просто да им кажеш, като ти го пращат да сменят HP плочките и да ти слжат нещо друго 2x4, на 1600Mhz. Лаптопът има DualGraphics, ако някога ти се преиграе някоя игра, нямаш проблеми. Вградената карта на процесора и външната му видео карта правят работят на DualGraphics, само рама трябва да е хубав, за да прави DualChannel. Когато събереш парички можеш лесно да ъпгрейднеш прозесора на A10. Общо взето ъпгрейдите на лаптопчето стават лесно. Екранът е матов и колонките са перфектни. Има HD камера. Лесно можеш да махнеш записвачката и да сложиш SSD на нейно място или втора външна видео карта. Зависи какво ти е на сърце :D. Взех си го преди няколко месеца и съм страшно доволен. Visual Studio-то се държи перфектно. И просто добавянатео на още 4гб рам го прави страшно готина машинка.

 

Тва е от мен ^^

0
vellen avatar vellen 9 Точки

До 2000лв може да се намери много мощна машина. Но все пак поясни за какво ще ползваш компютъра, за по добри предложения?

0
ethanrox avatar ethanrox 6 Точки

Ако си фен на конфигурацията, лаптоп + голям екран, за мен най-добре към момента е ThinkPad x230.

Паднала му е доста цената вече, защото излезе новия модел x240. 

Предимствата:

  • докинг
  • контрол на скоростта на вентилацията с tpfancontrol (уникално нещо е това...)
  • лесно си ъпгрейдваш РАМ и ССД, както ти си прецениш
  • IPS екранче със супер резолюция, ако си решил да оставаш на Windows 7 и не ти се скалира
  • клавиатурата е доста добре
  • още имаш класически тракпоинт (червената точка)
  • лекичък е. мисля под 1.5кг.

Недостатъците:

  • макс резолюция от 1366x768
  • нямаш тъч скрийн възможности
  • мисля, че няма отделна видео карта в нито една конфигурация
  • екранът е малък, ако си решил да имаш само лаптоп.
0
beBoss avatar beBoss 507 Точки

2000лв, и да избереш i5 не е сериозно. За тези пари, ще си купи i7 haswell, 8/16ГБ рам, ssd disk мин 128gb, и видео с 4гб рам на нвидия. А за епълските боклуци не си помисляй. Освен ако не искаш да се включиш към "гъзарската" група. Понеже хардуера си е компютърен, няма макинтош глупости, а само надути цени за какво, за едната ос, която не е нищо особено.

1
Reath avatar Reath 188 Точки

За цените в България съм съгласен, не си заслужава MacBook защото тук надценката понякога надхвърля 1000 лева. Но не смятам, че са боклуци като взимаме впредвид цените им в Америка, бих казал по-скоро, че са таргетирани към много спесифичен market. Нека вземем за пример най-добрия им Macbook Pro 15 Retina: i7-4850HQ; 16GB RAM; Вградената Iris Pro Graphics видео карта + Nvidia GT 750M, към която превключва при нужда; 512 GB SSD PCIe (Който лети със скорост около 1GB/s); 15.4' екран с 2880x1800 резолюция (За който съм съгласен, че не на всеки му пука особено, но аз лично го смятам за доста добра екстра към цялостния пакет)  и цялата тази конфигурация с батерия, която държи 8 часа в алуминиево тяло тежащо 2 кг с дебелина под 2см. Гарантирам ти, че тази машина няма да я чуеш да жужи, бучи, или каквото и да било, каквото и да хвърлиш по нея. В Америка струва 2600$. Единствения drawback, за който съм на 100% съгласен е че нищо от конфигурацията не е user-changeable (a.k.a. What you order is what you get permanently), откъдето всички по-слаби модели на Pro-то се обезсмислят защото при тях вече ще го има проблема, че след 2-3 години лаптопа няма да върши работата, която бива изисквана от него. За OS-а мога да кажа, че за мен е особен.Харесва ми как работи, но все пак съм съгласен, че това е и до лични предпочитания до голяма степен. Най-малкото защото имам един стар Mac Mini от 2008 година, който е бил най-"изпомпания" за времето си, и до ден днешен когато го пусна, без проблеми му пускам една виртуална машина с Windows 8 и той не я усеща, камоли пък собствената му операционна система да му идва тежка (Mini-то е с Core 2 Duo). Факт е, че Mac-овете издържат повече във времето, това е нещо, което сам съм изпитал. А в крайна сметка никой не желае да си купува нова машина през година-2.
 Така или иначе в случая колегата е упоменал, че бюджета му е до 2000 лева, така че лаптопа, който така старателно описах по-горе е извън бюджета му дори и да се приеме, че има кой да му го внесе от Щатите или Канада да кажем. Просто видях коментара ти и реших да изкажа мнение базирано на личен опит.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.