Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

gogodam93 avatar gogodam93 25 Точки

Дайте предложения за нова машина :)

Здравейте, понеже старият ми лаптоп вече навърши 6 години дойде време да го сменям, кажете на кои параметри да наблегна като взимам нова машина. Дайте мнения и за лаптопите на Аpple ,a също и предложения за машина като ценовия дипазон да е до 2000лв:)

Тагове:
1
Общи приказки
gudov avatar gudov 274 Точки

То на Apple всички нови машини, където са на пазара става за добро кодене, но ще ти е кофти със C# на тях. Иначе аз взимах нов лаптоп на скоро и ми е с i3, 60 ssd(500 hd), 4 ram(може да си вземеш повечко рам)... за 800лв е и не мисля, че по-скъп би ти свършил по-добра работа, ако не го ползваш за игри де. 

0
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Моя съвет вече към теб, при избор на нова машина, е следния - първо си отговори на въпроса, какво ще правиш с нея? Ако ще браузваш и пускаш само VisualStudio е едно, ако искаш да играеш и игри и това е важно за теб, отиват нещата в съвсем друга посока (най-малкото там трябва да гледаш дали видео картата ти е просто някаква вградена там, за да върши някаква работа, или си е отделен компонет в системата)...


Друг съвет, който мога да ти дам е да се замисляш и за охлаждането - не се подвеждай по евтини конфигурации, които са натъпкани с най-най новите компоненти... Тези компоненти отделят топлина при натоварване, провери как стоят нещата с тяхното охлаждане... Много често производителите наблъскват готини процесори и компоненти, ама си спестяват парите за качествено охлаждане - в резултат на което много хора си вземат машината в къщи и после се оплакват от прегряване, когато ги натоварват, с игри да кажем... Затова задължително обърни внимание на охлаждането, прочети мнения, за да не се окаже, че лятно време като искаш да си подкараш любимата игра, трябва да му търсиш и термалтейка, за да не ти се "разтопи" лаптопа :D

П.П. Виж като го избираш да имаш опция за добавяне и на SSD диск, срамота е човек да няма  такава благинка.

2
Tr00peR avatar Tr00peR 566 Точки

И аз мисля, че за лаптоп повече от 1500 лв няма никакъв смисъл. Това да играеш игри на лаптоп за мен е пълна глупост. Иначе гледай да има ссд, поне 8 рам (като ти гледам бюджета може и 16 да ръгнеш), процесор i3 или i5, ако ти се дават пари може и i7. Също така препоръчва да НЯМА отделна видео карта, а да е с вградена. Като марка леново ги водят най-добри в момента, но аз нямам лични наблюдения.

4
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Мен ако питаш повече RAM да има, че Visual Studio-то с всичките плъгини и благинки по-натам хаби много памет. Като го пусна и memory usage-a не пада под 60-70%, вярно, че съм с 32 битка и кошницата ми не е нищо особено, но все пак...

1
TheKing avatar TheKing 9 Точки
една от машините в къщи е с 2рам и си върви перфектно, даже не се усеща работата на Visual Studio а съм с последната версия (ползва по малко RAM от доста браузъри).
1
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Сложи VS Ultimate с всичко, Telerik UI Controls за всичко, което се сетиш, JustCode, JustTrace etc etc и виж какво става.

1
TheKing avatar TheKing 9 Точки

ами ще слагаш това което ти трябва, защо да се твариш с неща който не ползваш :D . Това което пиша аз не иска да слагам на телерик нещата също така и just code и  други така, че не ги слагам има лесно. Нямаш RAM не твариш имаш RAM твариш това е живота.

1
iliev72 avatar iliev72 147 Точки

Само един въпрос - Този лаптоп как ще го ползваш ?! Като настолен или наистина имаш нужда от мобилен компютър ?!

2
gogodam93 avatar gogodam93 25 Точки

Ами иска ми се да я доста доста мобилен и батерията да кара много .

0
iliev72 avatar iliev72 147 Точки

Помисли как ще го ползваш , а не какво ти се иска wink

0
Ludmil.D avatar Ludmil.D 41 Точки

Това е супер важно уточнение не разбирам защо хората си копуват мощни лаптопи и ги паркират у тях. Спокойно за парите които ще дадат могат да си купят настолен с бонус бюро... иначе по темата може би е малко шано предложението ми , става въпрос за втора употреба един супер затънтен магазин в който обаче има найстина невероятни попадения и го споделям защото съм обикалял много по такива и този е топ на 2-рата употреба :D 
аз лично конфигурация не съм си взимал от там но отидох да си взема монитор и си тръгнах с 2 и понеже нищо не разбирам си взех помощ от приятел който прави рекламки по телевизиите (т.е. трее ги разбира нещата) той си взе 3 монитора... 
там за първи път видях орегинален комп Siemens (кутия и т.н.) миии останах изненадан на оганизацията на кутията  any way това е линка с лаптопите ...  (по добре да се провери на място там наистина нещата свършват рязко)
 
http://subincho.com/computer_monitor_shop/pricelist.php?cat=used_laptops#VL14

п.с.всеки според бюджета... 200лв от долу са си 200 лв от долу които могат да качат отгоре нещо друго

0
Iliya.Stoilov avatar Iliya.Stoilov 6 Точки

Аз си взех Lenovo Y510p и съм много доволен! Със i5 и със 8 гиги рам, а според бюджета ти можеш да вземеш и по-нов от серията. Според мен със Lenovo няма да сбъркаш!

2
TheKing avatar TheKing 9 Точки

До 2ка можеш да си вземеш страшни машини (особено ако не ти трябват за много сериозни), ако ти трябва главно за програмиране наблегни на  рам и процесор този лаптоп ще ти свърши перфектна работа даже и ще можеш да си играеш на игрички (и да си кодиш перфеткно)  цък .

П.С препоръчвам ти това пред Apple защото Apple са по - скъпи а са даже малко по - зле като параметри (някой от тях), мое мнение.

1
DJilanov avatar DJilanov 140 Точки

HP ProBook 4540s . Перфектен е за работа и има нум-лок за бързо въвеждане на цифри.

0
alek1339 avatar alek1339 57 Точки

Acer V5 573-G е моя фаворит.

1
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

Inspiron 17R SE 7720 + SSD 120GB

Притежавам го от една година и мога да кажа че за каквото и да съм го използвал не се е и опитал да лагне или да се замисли и за секунда. Според мен това е много добър избор, а пък влиза и в твоя ценови диапазон.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.