Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

GoShow avatar GoShow 595 Точки

Статистика от провелите се изпити - коригирани резултати на задача Exam Schedule и брой максимуми 12.април - вечер и 5 най-трудни задачи

  Здравейте колеги!Тъй като възникнаха спорове и коментари относно:колко са лесни задачите; дали задачите в последните дни, ще са по-трудни от първите и т.н. реших да си направя труда и да извадя средния резултат на всяка задача от провелите се изпити до момента. След като минат днешните ще добавя и тях.Идеята ми е всеки сам да види къде се намира - ще отбележа статистически най - трудните и най - лесните задачи, и когато дойде време и се публикуват и условията им всеки може да се опита да ги реши и да разбере, дали е имал късмет или просто наистина ги знае нещата :). Резултатите са почти на 100 % извадил съм трейнърите, които са били в изпита, мисля,че разликата няма да е голяма от абсолютната истина.И така:

 

10 април - сутрин:

 

01. Joro The Football Player    02. Half Sum    03. Sunglasses    04. Nine Digit Magic Numbers    05. Bits Inverter
78.33 точки 80.85 т. 76.39 т. 36.10 т. 38.83 т.

 

брой явили се на изпит - 74 (плюс трейнъри т.е. бройката е +- няколко души)

брой максимуми(500 точки) - 18

 

 

10 април - вечер:

 

01. Volleyball    02. Odd Even Sum    03. Eclipse    04. Hayvan Numbers    05. BitsUp
87.10 т. 79.47 т. 81.58 т. 56.76 т. 58.68 т.

 

брой явили се на изпит - 40 (плюс трейнъри т.е. бройката е +- няколко души)

брой максимуми(500 точки) - 17

 

11 април - сутрин:

 

01. Work Hours    02. Sum Of Elements    03. The Explorer    04. Magic Strings    05. Bit Sifting
77.56 т. 53.30 т. 67.23 т. 22.76 т. 37.14 т.

 

брой явили се на изпит - 119 (плюс трейнъри т.е. бройката е +- няколко души)

брой максимуми(500 точки) - 21

 

11 април - вечер:

 

01. Cinema    02. Illuminati    03. New House    04. Crossing Sequences    05. Catch The Bits
93.10 т. 87.59 т. 84.48 т. 41.31 т. 31.05 т.

 

брой явили се на изпит - 59 (плюс трейнъри т.е. бройката е +- няколко души)

брой максимуми(500 точки) - 9

 

 

12 април - сутрин:

 

1. Triangle    2. Pairs    3. House    4. Magic dates    5. Bits Killer
72.85 т. 43.69 т. 61.37 т. 25.83 т. 19.68 т.

 

брой явили се на изпит - 177 (плюс трейнъри т.е. бройката е +- няколко души)

брой максимуми(500 точки) - 18

 

 

12 април - вечер:

 

01. Exam Schedule    02. Odd Even Elements    03. Arrow    04. Five Special Letters    05. BitRoller
62.20 т. 45.78 т. 66.72 т. 16.99 т. 19.16 т.

 

брой явили се на изпит - 144 (плюс трейнъри т.е. бройката е +- няколко души)

брой максимуми(500 точки) - 6

 

 

14 април - сутрин:

 

01. Fruit Market    02. Biggest Triple    03. Wine Glass    04. Longest Alphabetical Word    05. Bit Shooter
53.40 т. 27.76 т. 60.19 т. 5.26 т. 8.27 т.

 

брой явили се на изпит - 161 (плюс трейнъри т.е. бройката е +- няколко души)

брой максимуми(500 точки) - 1

 

 

14 април - вечер:

 

01.Inside The Building    02. Student Cables    03. Programmer DNA    04. Magic Car Numbers    05. Bit Flipper
59.63 т. 43.55 т. 25.13 т. 15.86 т. 9.08 т.

 

брой явили се на изпит - 154 (плюс трейнъри т.е. бройката е +- няколко души)

брой максимуми(500 точки) - 8

 

И ето ги петте статистически най-трудни(с най-малко средно постигнати точки) задачи:

01. Fruit Market - 53.40 т.

02. Biggest Triple - 27.76 т.

03. Programmer DNA - 25.13 т.

04. Longest Alphabetical Word - 5.26 т.

05. Bit Shooter - 8. 27 и / или  05. Bit Flipper - 9.08 т.

 

Тагове:
23
Programming Basics
DJilanov avatar DJilanov 140 Точки

Пропускате много важен фактор... много хора са в илюзията ,че дори да не са подготвени в началото за 3 дена ще научат всичко и на последните изпити ще изкарат максимума точки. Това поне при мен никога не е завършвало с добър резултат ( а съм го опитал не веднъж в телерик и в техническия XD )

5
GoShow avatar GoShow 595 Точки
Съгласен съм , затова ще включа и днешните изпити в последствие, дори ако мислите,че е удачно ще добавя бройката от хора на всеки изпит.
5
DJilanov avatar DJilanov 140 Точки

Бройката хора не то се знае ,че е прогресивно разтящ. Това което ако някой има време може да се нарпави е ,да се прегледат мненията на хората от темата и да се нарпави като средно мнение за всеки 1 от изпитите като извадка.

0
GoShow avatar GoShow 595 Точки

Всъщност не е точно така, защото в момента са 48 души на изпит, докато в събота са били 177 сутринта и 144 вечерта.А мненията на хората ще се формират, когато повечето успеем да видим и евентуално решим задачи от другите дати, освен тази на която сме били. впоследствие всеки ще си даде сметка, дали може да изкара 500 точки навсякъде, или просто е имал късмет или пък нямал такъв .По-скоро това е моята идея. Да се надяваме,че след изпита всички условия ще се публикуват, защото решенията без тях не ни вършат работа.

 

Поправям се! Не знам защо толкова (48) показваше системата по време на изпита, всъщност явилите се тази сутрин са 161 с трейнърите т.е. около 160.

3
GoShow avatar GoShow 595 Точки

Аз реших да наблегна на точките от всяка задача, докато неговата статистика е общ брой точки.И да,предполагам  ще има малка разлика, но горе-долу е това.Моята идея е да установим най-трудните и най-лесните задачи статистически и дали всъщност е така, когато видим условията и се сблъскаме с решаването им.

3
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

Очевидно резултатите стават по-слаби с всеки следващ ден. Съгласно информацията, която имаме, можем да очакваме, че самите задачи стават леко по-трудни. Можем обаче и да заключим, че и явяващите се са по-малко подготвени. Кое е по-вярно не знам. Аз също чакам да пуснат всички задачи свободно за достъп и тестване, да видя как бих се справил ако бях отишъл в друг ден и/или час.

3
GoShow avatar GoShow 595 Точки

Точно това се опитвам да обобщя в тази тема.

0
Yordan.Bonev avatar Yordan.Bonev 32 Точки

Аз винаги съм оставал с впечатление, че тези които не са сигурни в себе си, или не знаят толкова добре нещата отлагат да се явят на възможно най-последния изпит, затова си мислят че резултатите леко спадат с всеки следващ изпит, но ми е интересно да видя и другите задачи, гледайми имената им, не смятам че са много различни.

4
NickyRangelov avatar NickyRangelov 62 Точки

Мисля, че от статистиката се губи един много важен показател (до който ние, страничните наблюдатели нямаме достъп) - какво е било групирането на явяващите се на изпит според пропускащи 0лево ниво/присъстващи.

В общия случай бих допуснал, че присъстващите са студенти в други ВУЗ-ове, които имат достатъчно време за подготовка, присъствали са на лекциите, и като цяло са се записали в делничен ден на явяване.

Пропускащите 0лево ниво са вече работещи, които са се явили предимно в събота (поради заетост през седмицата), и са изкарали нисък резултат поради недостатъчното си време за подготовка.

За съжаление, още по-трудно е да определим бройката на вече работещите, обаче в сферата на IT, които очевидно нямат и нужда от по-специална подготовка. Освен по данните в профила на всеки, би могла тази информация да се събере (с немалка грешка, разбира се) ако бяха ни накарали предварително да заявим какво обучение предпочитаме - онлайн или присъствено :)

1
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Точна статистическа извадка за лесни и трудни задачи няма как да се направи, г/д съпоставими са само изпитите, на които са се явили приблизително еднакъв брой хора, способностите на явилите се може да варират всякак за отделните изпити.

0
BoYaN avatar BoYaN 336 Точки

Благодаря за статистиката.

Аз имам друг въпрос относно оценките.

За професиите, гледам че някой от изпитите за тях са required, други excellence. Някой има ли идея, как ще се определя как си го взел. Предполагам, че това ще е според резултатите, но никъде не видях, някой да е повдигнал този въпрос.

0
NickyRangelov avatar NickyRangelov 62 Точки

В Академията на Телерик системата за оценяване е нещо от сорта - първите 20% на всеки изпит - Взел с отличие, последните 20% - Невзел, и останалите - Взел. Очаквам тук да е много подобна.

4
Ivobos avatar Ivobos -43 Точки

Похвално за усилията, които си положил! Ако ти се занимава напиши и бройката на тези, които са изкарали 0 точки! Струват ми се, че не са никак малко! Всъщност ми прави впечатление, че се явиха поне 500 по-малко хора от предварително заявилите участие, а явно някои са отишли на изпит само за "шоуто"! Да стоиш 6 часа и да не можеш една точка да изкараш? Странно, дори срамно! Дори днес групите не са пълни ( липсват по 50-60 човека), а предварително всичко беше заето. Това говори, че доста хора са подходили несериозно и спонтанно са се записали, но в последния момент са "си били камшика", защото ги е домързяло! А може и нещо в идеята и реализацията на Университета да не им е харесало! Затова повечето висши училища взимат такса за записване и искат документите да се предадат на място. Не казвам, че е добре, но по принцип българинът се трогва и напряга само когато му бръкнат в джоба. Почти съм сигурен, че и от приетите студенти ще има отказали се, когато опре до плащане на вноската за ниво. Може да съм прозвучал грубо, но аз не умея да лъжа и обичам да казвам каквото мисля без да ми пука как се възприема от околните. Лек ден.cool    

6
GoShow avatar GoShow 595 Точки

Като си прав, прав си :).В интерес на истината, като свърши и последния изпит ще ударя един тотал на явили се и нули. В интерес на истината Университета няма нужда от хората, които са си били камшика, домързяло ги е и т.н.

3
GoShow avatar GoShow 595 Точки
Играта загрубя - само 1 с 500 точки, но не мисля, че е неочаквано.
4
Ivaylo.Il avatar Ivaylo.Il 226 Точки

Ще е добре, ако добавиш и брой хора с 0 точки, брой с 500 и среденно статистичен резултат от всеки изпит. Иначе + за темата и усилията :)

1
sasho.damqnov avatar sasho.damqnov 4 Точки

Този един с 500 точки дори е трейнър. Максимумът от курсист беше 493, ако не се лъжа. (Моята дата беше днес сутринта) :)

Не мога да кажа, че задачите бяха трудни, за по-приемлива причина смятам това, че наистина най-неподготвените отлагат за накрая.

4
Ivaylo.Il avatar Ivaylo.Il 226 Точки

Курсиста с най-много точки е активен курсист и в телерик и спомена, че ги е направил за 1 час. Не мисля, че логиката, че най-малко подготвени се явяват накрая е вярна. Причината е, че всеки си има свои ангажименти и сам си преценява кога ще му е удобно да се яви. Всеки ходи на работа или учи или гледа деца или, да не напомням и че тия дни следват празници и софия се изпразва. 

Задачките за мен бяха по-трудни от минали изпити на телерик, щом и Наков след изпита каза, че задачите са се паднали тежички явно има нещо вярно.

Утре излиза класирането успех на всички.

 

5
polya avatar polya 3 Точки

Интересна статистика, отличниците са доста, но мен повече ме впечатли колко много хора са с под 100-150 точки. Не знам как да нарека този талант да изкараш 10 точки на най-лесната задача и край, изпита свърши. 

Между другото предпоследният изпит приключи - 1 отличник, 161 участници, 55 от тях са с под 100 точки

2
Ivaylo.Il avatar Ivaylo.Il 226 Точки

Има и доста хора с 0ли. Може би изпита с най-много 0ли

0
apelev avatar apelev 16 Точки

Аз се явих днес сутринта.

Според мен задачите от изпита бяха много по-трудни от примерните тестове на телерик и примерния, който имахме тук в judge.softuni.

Изхождайки от факта, че имаше коментари, че изпита бил по-лесен от тестовете на телерик, от явилите се на първите дати- Явно на истина днешния вариант е бил доста труден.

Мисля, че и резултатите го показват. 

Но в крайна сметка изпита си е изпит. Надали с 200 ще вляза, явно ще се ходи пак септември.

Успех и на справилите се колеги в класирането и искрено ги поздравявам, ако са стигнали високите резултати без да имат предишен опит.

 

 

7
dimitarstoyanov90 avatar dimitarstoyanov90 164 Точки

Аз се явих днес сутринта, наистина не бяха много лесни задачите, но грешката, която допуснах беше, че се овъртях в първите три задачи бая време и от недогхлеждане на изискваните Output'и си изгубих много време.  Смятам, че можех да се справя и по - добре, но намирам грешка главно в начина, в който подходих :)

1
bobiniki avatar bobiniki 18 Точки

На 12 април сутрин си объркал броя на участниците и броя на отличниците. Трябва да е участници - 177, отлочници - 18

3
GoShow avatar GoShow 595 Точки

Недоглеждане :) мерси, ще го коригирам.

0
GoShow avatar GoShow 595 Точки

Изваждам ги в отделен отговор за да е прегледно и да го видят всички.Това е шампионския изпит :) аз лично мисля да се пробвам,не съм решавал нито една от тези задачи.

Ето ги петте статистически най-трудни(с най-малко средно постигнати точки) задачи:

01. Exam Schedule - 52.45 т.

02. Biggest Triple - 27.76 т.

03. Programmer DNA - 25.13 т.

04. Longest Alphabetical Word - 5.26 т.

05. Bit Shooter - 8. 27 или  05. Bit Flipper - 9.08 т.

3
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.