Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

tutsana avatar tutsana 6 Точки

C#-advanced Homework / Problem 6. Longest Area in Array

Така, днес чета коментар на последното ми домашно, че задача номер 6 не сработвала правилно. След дълго гледане осъзнавам следното (разглеждах и други решения до сега) - повечето хора сортират всички елементи и изкарват бройката на тези които се срещат най-много (и съответно изпринтват и стринговете). 

Аз до колкото разбирам условието се иска да се намери "longest AREA", което според мен значи последователност, а не всички които са написани. Пример:

hi
hi
hi
ok
ok
ok
ok
hi
hi

трябва да изкара като резултат:

4
ok
ok
ok
ok

а не:

5
hi
hi
hi
hi
hi

Моля поправете ме ако греша, но думата "area" и "sequence" си ги превеждам така.

Тагове:
0
Programming Basics
Velichkov avatar Velichkov 87 Точки

И аз така го разбрах. Направил съм го по същия начин. Ето го и моето решение  - http://pastebin.com/qW8dqyuy

2
tutsana avatar tutsana 6 Точки

Аз реших все пак да попитам защото коменетара по моето домашно казва, че задачата ми не работела както трябва - не съм сортирал масива. Сложих оценка некоректен. И моето решение е подобно, но с не много чисти изчисления :D. Но си работи (според моето разбиране на условието), тествах го ужасно много пъти.

1
petio.bs avatar petio.bs 50 Точки

И според мен правилно сте го разбрали, обаче аз сега осъзнах, че без да искам съм го направил по другия начин, защото бях пропуснал да сложа един break, но сега го оправих (след дъжд качулка laughing). Добре щеше да е да има такъв пример към условието, защото ако имаше щях да знам, че програмата ми не работи правилно.

0
Fleshian avatar Fleshian 379 Точки

Препоръчвам ти да си зададеш въпроса на правилното място. Като цяло и аз се чудих за тая дума area но с показания в задачата outpout изискванията са повече от ясни. Прведено от гугъл  sequence - последователност, ареа - площ, пространство, обсег. 

0
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

Значи превода според мен е такъв:

При едномерен масив - площа е равна на последователност 1723455556

 

Обаче при матрица не е така:

площ

12345

02278

12229

последователност

12223

42729

09432

 

Поправете ме ако греша. Според мен не трябва да се гледа това толкова - важно е че човека е направил правилно алгоритъма. Пък ако вие сте оценени негативно - дайте че коментара не е полезен и готово. Пожелавам успех на всички!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.