Loading...
kostadinow23 avatar kostadinow23 6 Точки

Въпрос относно PHP update на данните от DB

Здравейте, занимавам се с една система за турнири. Системата има играчи(users), и отбори. Двете неща са в две различни DB и информацията за отбора на user се взима с функцията LEFT JOIN (всеки който има team_id=1 е в отбор с id=1). Но проблема е следният, след като направих бутона за излизане от отбор (update данните на usera в db на team_id=0) и след като човек е лефтнал информацията в сайта се ъпдейтва след relogin което довежда до следният проблем, бутона за left стои след като вече в базата данни на user-a стои team_id ПРИМЕР. Принципно съм нов във php и се обучавам от интернет уроците за това питам тук ако някой може да ми подскаже със някакво решение. Ще съм благодарен.

Тагове:
1
PHP Web Development Basics
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Задал си въпрос отговор. "информацията в сайта се ъпдейтва след relogin". След като така работи апликейшъна не знам какво очакваш да стане. Или направи сайта да ъпдейтва информацията постоянно, или разлогни потребителя когато излезе от отбор, или там където пазиш информацията персистентно след като се е логнал потребителя сменяй новите данни.

 

1
kostadinow23 avatar kostadinow23 6 Точки

Ами, използвам при логин, сесия, може ли предложения как да постъпя в този момент :)

0
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Ако разбирам правилно - на логин вкарваш някаква потребителска информация в сесията и бутон, който се генерира (показва) само ако team_id е различно от 0 - просто update-вай полето в самата сесия, което държи team_id-то на 0 след клик.

0
kostadinow23 avatar kostadinow23 6 Точки

Да, това е, ще опитам да се спрявя. Благодаря, ще пиша после дали съм се справил  :)

1
kostadinow23 avatar kostadinow23 6 Точки

Благодаря за помоща на всички, реших проблема по следният начин.

Когато си клине бутона за LEFT променя team_id и relog-ва user-a :) 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.