Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Откривам дискусията по C# Basics изпитите

Колеги, вече е разрешено свободно да дискутирате задачите от изпитите по C# Basics.

Качил съм всички задачи, тестове и авторски решения (8-те варианта) в сайта на курса C# основи: https://softuni.bg/trainings/coursesinstances/details/2.

Ще има скалиране на точките, защото някои изпитни теми се оказаха по-тудни от другите.

Очаквайте официално класиране утре (вторник).

До няколко дни ще обявим класиране и информация за записване, както и бройки и т.н. Имаме много рбота тази нощ, така че имайте търпение. До няколко дни предстои да обявим доста неща:

  • Скалирани резултати от изпитите
  • Първо класиране
  • Начало на записванията
  • Записвания за СофтУни конф
  • Ще обявим курс по комуникационни умения (само за шампионите)
  • Уточнаване на критериите за стипендиите
  • Презентация MT&M колежа и на ВСУ
  • Представяне на банковите кредити
  • Обявяване на дати за нови C# Basics курсове и нови изпити

Имайте търпение. Ще ви пратим мейли за всичко по-важно. Всичко останало ще обявим на нашия сайт и във FB.

Наков

54
Programming Basics
Yulia avatar Yulia 1346 Точки

Ще коментирам по-късно условията и решенията, но сега единствено се втурнах да видя тестовете на задача Pairs и да разбера защо имах 75/100 на тази задача, защото много ме глогождеше този въпрос :D И на 8-ми тест при ръчно пресмятане, а и програмата ми също изчислява, че най-голямата разлика между двойките е 480, а в output-a трябва да е 211? Така ли трябва да е наистина, не съм ли разбрала условието или какво... не знам. Иначе в авторското решение е използвано Math.Abs и Math.Max функциите, докато аз си добавях сборовете на всяка двойка в отделен масив, който сортирах и извадих крайните стойности.  Ето това е моето решение от изпита.

0
nickpanaiotov avatar nickpanaiotov 21 Точки

И аз така и аз имах точно този проблем.

0
dentia avatar dentia 362 Точки

Гледа се най-голямата разлика между две последователни двойки.

Т.е. със стойност на двойките 1, 5 и 20, отгоровът ти трябва да е 15, а не 19.

0
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Не си прочела правилно условието на задачата. Току-що проверих на ръка тест #8 на Pairs и разликата е вярно изчислена: 211. Търси се максималната разлика на две последователни суми.

3
lostm1nd avatar lostm1nd 121 Точки

Ето ги моите решения от 10.04.2014 сутрин - ТУК.

Хвърлих бърз поглед върху другите задачи и изглеждат доста еднакви.

0
RosenIliev avatar RosenIliev 88 Точки

След загубени 3 часа в опити да реша 3 та задача на тазвечершния изпит , командата char++ даваща следващата буква ме кара да изпитвам уникално желание да се обезглавя ритуално xD . И все пак задачата ме закова , беше доста неочаквана , спрямо другите за рисуване . 

3
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Съгласен съм с теб, за 3-та задача днес! Доста различна от останалите беше. А иначе аз направих масивче и си правих динамично буквите !

1
RosenIliev avatar RosenIliev 88 Точки

Аз опитах да използвам индекса на char кастнат към int и да прибавям единица или съответно индекса на цикъла , но при прехвърлянето на 'G' срещнах гредата и не успях да спася повече положението ;D Владеенето на масиви определено биха помогнали за 3 та и 4 та задача доста : ) 

0
BoYaN avatar BoYaN 336 Точки

Здравейте,

Първо искам да поздравя всички с постигантите резултати, без значение точките.

За мен беше голяма чест и също така много приятно преживяване да премеря сили с най-добрите, някои настоящи, други бъдещи софтуерни специалисти в България. Както и искам да благодаря на СофтУни, че предостави тази възможност, като организация и подготовка и не на последно място, че беше безплатно.

Не успях да намеря вариант и все още незнам дали не съм затрил работещ код, защото не съм успял да го форматирам правилно. Става дума за Практически изпит - май 2014 - вариант 6 Exam Schedule. Има ли вариант, освен "tt" който не се получи, да се отпечата DateTime на конзолата с AM/PM формат на часа.

Решението ми на Exam Schedule 100/100

в коменатрите е кода, който не тръгна както трябва.

4
milena avatar milena 33 Точки

Здравей, били сме на един изпит. Ако правилно разбирам въпроса ти, става с два иф-а: 

if (hour == "12" && partOfDay == "AM")
{
partOfDay = "PM";
}
if (hour == "12" && partOfDay == "PM")
{
partOfDay = "AM";
}

Но аз я докарах до 81 точки и нямам представа къде ми е грешката. 

2
BoYaN avatar BoYaN 336 Точки

С DateTime първо го направих и имаше ден час минути, които взимах от там, като деня ми беше за проверка дали превърта AM/PM. Струваше ми се че имам всичко нужно, но успях да го отпечатам на конзолата само час:минути, без AM/PM.

А уловката тук е, че периода може да е 0-24, а това, че началото е 1-12, не гарантира, че ще превърти само веднъж AM/PM.

0
BoYaN avatar BoYaN 336 Точки

Сега видях и къде са 7-те точки, които не ми стигнаха на Odd / Even Elements.

Празен стринг

0
Kosta avatar Kosta 35 Точки

Ще се гръмна тези дни... Ето това ме делеше от пълните 500 (487 изкарах) точки в понеделник сутринта . И то на FRUIT MARKET !!! - първа задача мам.. му.  Вместо да представя 50% десетично като 0.05, съм написал 0.5 ! ПЪЛЕН ИДИОТ! И ми останаха около 45 минути за да  дебъгвам решението и да му бая, и да го псувам, и накрая -  големия ...
Айде да идва следващия изпит вече, че нямам търпение wink

Браво на всички колеги за положените усилия и до скоро виждане !

5
aslv1 avatar aslv1 304 Точки

Ето и моите решения на изпита от петък сутринта! cool

Имам 500, но аз съм се занимавал отпреди с програмиране и не ми се сториха трудни (разбира се, трета и четвърта не станаха за две минути). От друга страна не съм се стремил да ги оптимизирам просто защото нямаше нужда!

За успех е малко късничко, така че късмет на всички при класирането! laughing

2
dentia avatar dentia 362 Точки

честито за точките, но задачите са от петък вечрта. :)

1
aslv1 avatar aslv1 304 Точки
Оф, и аз се обърках - всъщност бях петък сутринта! Но благодаря за поправката все пак!
1
alexxdim94 avatar alexxdim94 33 Точки

Искам да попитам как стои въпроът със сформирането на крайните точки (изпит + домашно + форум) за хората, които искат да си запазят резултата за през м. Септември. От сегашните домашни ли се добавя към резултата или от следващото? 

0
Karlie avatar Karlie 438 Точки
На 11 април сутринта мен ме препъна 4та задача - MagicStrings. Естествено, по закона за гадостта, вкъщи си я реших без особен проблем. Ето моето решение: MagicStrings . Ползвам всичко на всичко едни вложени цикли и един суитч, без методи и пр.
1
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

Моля всички колеги да пускат решенията си в темата C# Basics Exams April 2014 - Решения за да може следващите випуски да намират по-лесно решенията и информацията в форума да е по синтезирана. Благодаря!

6
anto84 avatar anto84 16 Точки

Добър вечер, имам въпрос по Test001.in.txt от задача 5. CatchTheBits - изпит от 11.04 вечер. Според теста имаме

вход 

1
20
255
127

изход 

128

В задачата не беше ли казано че на първия ред е броя числа който четем, после стъпката. Следвателно щом на първия ред има 1 можем да прочетем само числото 255. Защо е дадено и числото 127? Теста ли е грешен или не съм разбрал условието? 

На мен на изпита този тест ми гърмеше (заради друго), сега си го оправих и дава 100т.

Надявам се в judge.softuni.bg теста по време на изпита е бил:

вход

1

20

255

изход 

128

?

-1
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Да, леко грешно е, но не е проблем. Ти четеш първите N числа, а че има с едно число повече, не е страшно, защото не би трябвало да го четеш изобщо. Не мисля, че този проблем указва влияние на разултата. Поправено е в тестовете.

0
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

Хубаво щеше да е дребните грешки в условията на задачите да са поправени тук. На моя изпит имаше такива 2-3 нещица, ако и на другите изпити ги е имало, това може малко да обърка хората. Гледам, че условията все още си седят с грешките.

3
DimitarYotov avatar DimitarYotov 75 Точки

При мен имаше 2-3 ама ако не ги бяха казали .... никога нямаше да ги открия....

Ако се хване логиката не са проблем .... Тази с колелото и леля Ванче(тя е братовчетка на Ланс Армстронг между другото и сигурно има яки баджаци с това каране) ... я бях решил преди да споделят че там някаде в коментара .... 40 било 60 или нещо такова беше.......не че не се осрах на следващите де.... едната даже не я намерих :D

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.