Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Откривам дискусията по C# Basics изпитите

Колеги, вече е разрешено свободно да дискутирате задачите от изпитите по C# Basics.

Качил съм всички задачи, тестове и авторски решения (8-те варианта) в сайта на курса C# основи: https://softuni.bg/trainings/coursesinstances/details/2.

Ще има скалиране на точките, защото някои изпитни теми се оказаха по-тудни от другите.

Очаквайте официално класиране утре (вторник).

До няколко дни ще обявим класиране и информация за записване, както и бройки и т.н. Имаме много рбота тази нощ, така че имайте търпение. До няколко дни предстои да обявим доста неща:

  • Скалирани резултати от изпитите
  • Първо класиране
  • Начало на записванията
  • Записвания за СофтУни конф
  • Ще обявим курс по комуникационни умения (само за шампионите)
  • Уточнаване на критериите за стипендиите
  • Презентация MT&M колежа и на ВСУ
  • Представяне на банковите кредити
  • Обявяване на дати за нови C# Basics курсове и нови изпити

Имайте търпение. Ще ви пратим мейли за всичко по-важно. Всичко останало ще обявим на нашия сайт и във FB.

Наков

54
Programming Basics
Yordan.Bonev avatar Yordan.Bonev 32 Точки

С риск отново да отнеса минуси затова че си изказвам мнението. Преди 30 минути реших да седна да реша тази задача АlphabeticalWords да видя какво и е толкова трудното... Ами за 25 минути успях да сътворя решение, което взима 100 от 100 без никакви проблеми, не я смятам ни най-малко за по-сложна от останалите 4-ти задачи. По никакъв начин не се заяждам, просто това е моето мнение

Ето код:

Решение!

Има доста повтарящ се код, не ми се занимаваше да го изнасям в методи, даже има и някой излишни работи

1
anilak avatar anilak 28 Точки

Съгласна съм напълно с теб, колега, задачите са доста подобни на всяка от датите и ако има някаква разлика то тя е само в по-обемния вход или изход на места. И аз си направих труда да реша задачите от изпита с най-ниски резултати и мисля, че в най-лошия случай решението им щеше да ми отнеме малко повече от двата часа, които ми бяха нужни на моя изпит, но не повече от три. НО нямам нищо против скалирания, преизчисления и т.н. щом някой се чувства ощетен. Всеки знае какви са му знанията и това е по-важно от каквито и да било класирания, а има и още много изпити, на които човек може да покаже какво може.

0
Yordan.Bonev avatar Yordan.Bonev 32 Точки

Аз не го казвам всичко това защото имам против нещо, напротив нямам нищо против скалиране, преизчисления и т.н., просто всички задачи са изключително подобни, просто съм на мнение, че всичко това трябва да амбицира човека да учи още и още, защото и аз в един момент се бях възгордял че знам много, и като ни дадоха онази задача TRON 3D, ме свалиха на земята :D

 

0
bsdemon avatar bsdemon 348 Точки

Една задача за абсолютно начинаещ, може да е много трудна. А за човек писал код 1-2-3 и т.н. години да е много лесна. Нещата са комплексни и не можеш от твоя гледна точка да твърдиш, че еди кои си задачи били лесни. За теб са лесни, браво.
Ама за някой друг не са и малкото повече за него е още повече.
От друга страна ако погледнем статистиката, нещата много ясно ще ти покажат коя задача е била трудна и коя не, не за теб, за другите хора. 
Има и други фактори, които няма да обсъждам. Надявам се да си ме разбрал.

3
MarinPetrov avatar MarinPetrov 20 Точки

Здравейте някой може ли да ми каже ,каде точно ми е грешката в 4-задача "Magic Strings" от 11.04.2014г.
ето и линкче към задачата ! http://pastebin.com/qYvzd9h2 ,алгоритъма за вариациите няма смисъл да го проверявате верен си е изкарва всички комбинации !

0
anilak avatar anilak 28 Точки

Стринговете трябва да се отпечатват в лексикографски ред по условие. Твоите са разбъркани.

1
MarinPetrov avatar MarinPetrov 20 Точки

Благодаря колежке ! Уж така го направих ,ама switchovete друго казват ! :)

0
anilak avatar anilak 28 Точки

Ето го твоето РЕШЕНИЕ малко коригирано, за да даде 100/100. Можеш да видиш, че само са сменени последователността на case-овете в switch-овете.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.