Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

miroLLL avatar miroLLL 95 Точки

Въпрос за оператора "++"

Здравейте,

при следния пример:

for (int i = 0; i < 100; i++)
{
     Console.WriteLine(i);
}

/* Output
1
2
...
99
100 /* 

променливата "i" се увеличава с 1ца, след всеки оборот на цикъла.

Как мога да накарам, след всеки оборот на цикъла променливата "i" да се увеличава с 10? Така, че очаквания резултат да е следния:

/* Output
10
20
...
90
100 /* 

Възможно ли е ?

Тагове:
1
Programming Basics
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки
Best Answer

Първо, при горния цикъл изходът няма да е от 1 до 100 а от 0 до 99.

В i++, ++ операторът е просто съкращение на i = i + 1. Ако искаш друг начин за обновяване на променливата може да го промениш: i += 10, i *= 2 и т.н.

Това е доста елементарно, гледал ли си лекцията за цикли? Ако не си изгледай я, там са показани почти всички неща, които ще ти трябват, за да боравиш с цикли.

5
miroLLL avatar miroLLL 95 Точки

Да прав си.. Извинявам се, просто от бързъне съм я допуснал.

Благодаря за разяснението, някоя от материята я знам, друга още не съм я учил и понякога възникват въпроси.

Лекцията все още не съм я гледал, използвам някои цикли, но точно тази част с оператора малко ми се мътеше... :)

Благодаря още един път за помощта!

0
miroLLL avatar miroLLL 95 Точки

Пробвах и работи, благодаря! :)

0
zdravko7 avatar zdravko7 63 Точки

Нещо интересно, ако направиш i++ първо използваш стойността на i и после я увеличаваш с 1 (i = i + 1), но ако ползваш ++i първо увеличаваш i с единица и после го използваш с новата стойност.

6
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.