Loading...
TheAngelM97 avatar TheAngelM97 33 Точки

Предложение - Курс по етично хакерство

Гледах че някои други софтуерни академии правят курсове по етично хакерство и  ми изглежда доста интересно. Предлагам и в софтуни да направят един такъв кой е съгласен ?

Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Твърдо ЗА с двете ръце. Предполагам сме видяли един и същ курс от специфична академия, но там цената е доста надута. Тук ще е по-достъпно със сигурност ако се направи такъв курс и според мен ще има доста голям интерес.

4
dlydianov avatar dlydianov 10 Точки

Твърдо За !

3
Al3xFx avatar Al3xFx 33 Точки

За съм и аз !

3
nikidimitrow avatar nikidimitrow 124 Точки

От публикувания график на залите на СофтУни, може да видим, че вече са планували до края на годината отворените курсове - C, PhotoShop, UX, SoftSkills - и нов по "Етично хакерство" едва дали ще се осъществи през 2015 г.

Сега разгледах програмата на курса в другата академия:

  1. Въведение в курса. Какво представлява „Етичен Хакер“?
  2. Почерк и начин на действие на хакерите
  3. Сканиране на мрежи и обхождане
  4. Троянски коне и заобиколни методи на хакване
  5. Вируси и червеи
  6. Хакване чрез подслушване
  7. Хакване през социалните мрежи
  8. Открадване на потребителска сесия
  9. Хакване на уеб сървъри и приложения
  10. Хакване чрез SQL заявки
  11. Хакване на wireless мрежи
  12. Хакване на мобилни устройства
  13. Сканиране на защитни стени и портове
  14. Криптография
  15. Тестване за проникване в системата

 

Точките от 3 до 15 са инструменти в Kali Linux и има широк набор от документация по тях. Може и да греша, но вярвам, че в курса ще учат точно по тази система  (срещу скромната сума от 990 лв, а както всички останали Linux система и Кali-то е безплатно).

Моето предложение, ако искате да се съберем група от 10 ентусиаста и всеки да разучи един инструмент в Kali-то. Изучаваме го в периода от 1 до 2 седмици, след това се събираме и всеки демонстрира и обеснява, как точно дадения инструмент работи на останалите.

До края на годината ще минем всичките инструменти и лабове (самата дистрибуция предлага подобни варианти) и ще може януари да се направи безплатен курс за всички заинтересовани.

От видеата от курсовете съм забелязал, че един от трейнерите - Богомил Димитров е фен на същата дистрибуция и може да ни помогне в началото, а ние от своя страна ще се отблагодарим със солидно количество бира.

9
03/10/2015 09:27:35
TheAngelM97 avatar TheAngelM97 33 Точки

Щом има бира ще проработи
Аз съм навит

0
bgtelbg avatar bgtelbg 2 Точки

И аз съм за и мога да помогна с много неща от изброените

0
mario7575 avatar mario7575 1 Точки

Здравейте и за много години на всички.

Бъдети живи и здрави.

Аз съм нов в Linux и етичното хакерство и с удоволствие бих научил нещо ново при добра възможност.

Успех в начинанието и дано се намерят повече ентусиасти.

1
nikidimitrow avatar nikidimitrow 124 Точки

Привет на всички, който се включиха в дискусията.

Като за начало може да говорим/предложи на Ангело Георгиев да се стартира курсa Ethical Hacking в СофтУни.

Приемното му време е всеки петък от 14:00 до 18:00 часа в конферентната зала срещу рецепцията. Той отговаря за голяма част от учебния план в университета.

Ако има желаещи, може още този петък да го посетим?

Хубав ресурс с много видео уроци, може да откриете в Pluralsight: 

Ethical Hacking: Understanding Ethical Hacking
Ethical Hacking: Scanning Networks
Ethical Hacking: SQL Injection
Ethical Hacking: System Hacking
Ethical Hacking: Session Hijacking
Ethical Hacking: Enumeration
Ethical Hacking: Reconnaissance/Footprinting
Ethical Hacking: Hacking Web Applications
Penetration Testing and Ethical Hacking with Kali Linux

Всичките уроци са подходящи за начинаещи, без последния Penetration Testing and Ethical Hacking with Kali Linux.

Ако някой проявява интерес към тях и няма регистрация в сайта, може да пише тук, за да му ги пратя.

3
13/10/2015 13:45:03
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Бройте ме за допълнителна помощ ако се развият нещата, за SQL Injection и Session Hijacking мога да помогна доста, за другите по-малко :)

П.П: Благодарско за ресурсите, усещам как ще ги зацикля довечера :)

2
TheAngelM97 avatar TheAngelM97 33 Точки

Аз съм навит този петък да го посетим само ми кажи час :)

0
nikidimitrow avatar nikidimitrow 124 Точки

Днес (16.10) по кое време ще си в СофтУни?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.