Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

alek1339 avatar alek1339 57 Точки

Видео с решение на задача ?

Здравейте, в момента се опитвам да реша задачата Pairs, където се въвежда число във формата на стринг след това се обръща и т.н.. На изпита имах подобна задача която се казваше Biggest Triplе и не успях да я реша. Дали знаете за подобна задача която има видео с решение за да мога да ги поразбера малко повече ?

2
Programming Basics
lostm1nd avatar lostm1nd 121 Точки

Видео явно няма, но пък аз мога да дам някои насоки:

1. Всеки стринг е масив от чарове

2. Всеки стринг има дължина и може да се обходи от началото до края

3. Класът 'Char' има много полезни методи, един от които е 'isDigit'

4. В един цикъл може да се провери дали всеки чар от даден стринг е число и съотвено това число да се обработи по някакъв начин

5. Знаем, че двойка се образува от 2 числа и искаме да сравним сумата на тези 2 числа със сумата на следващите 2 числа.

1
alek1339 avatar alek1339 57 Точки

Благодаря ти

0
AntonPetrov avatar AntonPetrov 491 Точки
За задачата Biggest Triplе трябва да се имат предвид отрицателните числа, които ще се състоят от поне два символа. А и числата не са непременно едноцифрени.
0
ZvetanIG avatar ZvetanIG 907 Точки

http://pastebin.com/Q1qAK7w6

Това е решение на Biggest Triplе, което ми даде 100 точки. 

В него съм използвал Split(' '), която разпада стринга по зададен разделител и получаваш масив от стрингове, които може да парснеш и да получиш масив от числа.

0
alek1339 avatar alek1339 57 Точки

мерси, аз видях, че и в авторското така е решено и се сетих, че в книгата веднъж пишеше нещо за глава символни низове. Аз съм ги чел до 6та а тази се оказа 13та глава в момента я чета и утре ще опитам и аз да я реша или понеда и разбера авторското решение защото в момента го гледам и не съм абсолютно сигурен кое защо се случва....

0
lostm1nd avatar lostm1nd 121 Точки

Решиш, че видео решенията може да са полезни на някои хора и пробвах да запиша едно клипчета за някои от задачите:

1. Magic Dates.

2. House

Ако имате оплаквания и желания за други клипчета може да кажете, пък ще пробвам да направя и други, въпреки че машината много се предава, горката ; )

4
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

Браво за инициативата. Три забележки само:

1. Ползвай стринг билдер за изграждане на стрингове.

2. Използвай PadLeft за допълването на стринга за месец и ден, най-малкото кода става по-опростен и четим.

3. Със TryParse на DateTime можеш да избегнеш всички невалидни дати - един вид проверката е само един if.

0
lostm1nd avatar lostm1nd 121 Точки

@g.stoyanov Благодаря! Не се бях сетил ; )

п.п. добавил съм клипчетата и в темата с решенията на задачите, ако решиш може да ги вдигнеш, за да ги виждат повече хора.

1
AntonPetrov avatar AntonPetrov 491 Точки

Привет, колега.

Чак видео не, но написах решение на Biggest Triplе с повечко коментари, отколкото обикновено е необходимо:

Решение

Използвал съм масиви от стрингове и методите Split() и Join(). Надявам се това да не е проблем.

Ако все пак нещо не е ясно, питай, ще се намерят със сигурност желаещи да помогнат.

 

Edit: Не знам защо, но като постнах отговора, нямаше нито един, а сега се появиха цели 3, и то от 15-16 април.

Ако админите преценят че има дублиране, моля да изтрият поста.

1
alek1339 avatar alek1339 57 Точки

благодаря laughing

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.