Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Piggov avatar Piggov 27 Точки

LINQ4Java

На изпита по Java Fundamentals ме издразни, че нещата стават по-бавно без любимите ни extension методи LINQ. Разбрах, че има алтернатива - Stream, но да го учим е просто безсмислено. Реших, че ще бъде добра и полезна практика да си създам собствени методи, подобни на LINQ. Ето ги в GitHub. Можете да видите в Tester-a как работят някои от тях. Не всички са направени и все още никои нямат документация. Очаквайте нови версии!

Поздрави.

Тагове:
10
Java Advanced 07/10/2015 23:00:41
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Супер добро :)) Харесва ми идеята и изпълнението. Интересното е, как човек който може да напиша подобно нещо има проблем с това да научи Stream API-то. Даже по-интересното е, че си използвал вградените предикати и идеята зад функционалните интерфейси. Според мен си напълно готов да ползваш Stream API без грам затруднения. :))

1
Piggov avatar Piggov 27 Точки

Да, аз имах предвид, че ние сме .NET програмисти и сме свикнали с LINQ. Вместо да учим Stream (което не е толкова по-различно от LINQ честно казано) можем да си направим едни импровизирани методи създадени на принципа на LINQ за да можем да ги използваме в бъдеще.. на изпити от SoftUni например?

0
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

На мен ми хареса ForEach. Твоят е сто пъти по-добър от дърварската имплементация на "функционален" форийч в С#

0
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

Така де, това е нормално : )

Държавният, първо  - не е от LINQ, второ - работи само върху листове, трето - не мята грешка, ако тръгнеш да променяш колекцията. Страшен е : )

1
08/10/2015 14:00:10
Piggov avatar Piggov 27 Точки

Дами и господа,

Предстои изпит по Java Fundamentals. Добавил съм инстанционни методи в Linq4Java за улеснение. Ако искате, ги вижте, аз лично мисля да ги ползвам на изпита.

0
biser.stoev avatar biser.stoev 57 Точки

Как ще успееш да ги подкараш в judge? 

0
27/10/2015 02:32:12
Piggov avatar Piggov 27 Точки

Завърших изпита с 400 точки като съм използвал моя linq на две от задачите. Намерих някои грешки в методите, които трябваше да оправям, но тези методи ми помогнаха много и наистина става по-лесно.

Ето 4-та задача: линк

0
27/10/2015 02:38:59
biser.stoev avatar biser.stoev 57 Точки

Имах предвид как ще накараш джъдж да работи с тях. Те нали се водят като отделни библиотеки/класове, а в джъжд пращаш единия код, или всиките ще ги сложиш в задачата (нямам опит с такива неща и ми е интересно да видя как става).

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.