Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Darko avatar Darko 82 Точки

Питанка относно как се сформират оценките и крайните точки, и защо..

Чудно ми е как се сформират точно оценките и крайните точки на редовно и онлайн обучаващите се
и защо например студентът Х който е онлайн има да речем 300 точки има краен резултат 60т, а студентът Y който е под редовна форма на обучение има 200 и няколко точки и краен резултат 70т.
ПС. No hate just curious.

Тагове:
2
Въпроси за SoftUni
dimitarnik avatar dimitarnik 93 Точки

Формулата мисля, че беше:

 

Присъствено:

+домашно 10%

+активност 10% бонус

+изпит 90%

 

Онлайн:

+изпит 100%

+активност 10% бонус

2
Darko avatar Darko 82 Точки

Да обаче нещо не пасва в играта. ако имаш 200 точки + 10% няма как да мине 300 точки. Пък какво се получава ако приемат разбиращи хора този който се  е представил на изпит по добре т.е ако си онлайн и имаш по висок резултат от редовно обучаващ се не можеш да бъдеш приет заради 10%?

 

1
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Долу-горе е това. Обаче изпитните точки ги скалирахме, за да получим по-честно разпределение на първенците във всяка група и да усредним резултатите във всяка група. В някои групи може да имаш отличен с 410 точки, докато в други трябват много повече. Опитваме се да сме максимално честни. Хич не е лесно, защото разликите при някои изпитни групи са големи.

5
Darko avatar Darko 82 Точки

По моите наблюдения във всеки изпит имаше по трудна задача, знам че имаше голямо усилие от страна на екипа на СофтУни да измислят задачи с еднаква тежест на всяка група и евентуално да се скалират резултатите за да се приравни максимално, но понеже забелязах такава разлика при смятането на точките и затова и поисках разяснение спрямо това как се смятат точките. А за да сме най- честни май трябваше или и двата вида обучение да предават домашни или не. ПС. Благодаря за отделеното време!

4
aslv1 avatar aslv1 304 Точки

Не че аз съм недоволен или неблагодарен, но и на мен ще ми е интересно да се видят формулите, по които се конструират точките - било то от изпит, от домашни, от проверки, от форумна активност и т. н.

0
externo avatar externo 119 Точки

От ясно по-ясно е вече, че не се толерира извън класното обучение.

Ето недвусмислен цитат: 

User: nakov (points: 576) SoftUni Team | 15/04/2014 20:53:13

1votes

nakovavatar"Ще поканим топ 30 от заявилите присъствено обучение на интервюта и от тях ще изберем 20 стипендианти. Ако после се окаже, че са по-малко от 10% (от записаните присъствено), ще поканим още."

Аз лично абсолютно не съм съгласен, че е справедливо да бъдем пренебрегнати онлайн обучаващите се, още повече тези от нас с 500т.

НО Софтуни все пак е частна фирма, по - точно ООД и могат да правят каквото решат че им е от полза.

Недоволните от нас само могат да намерят по-подходящо място за развитие. Аз лично съм много благодарен, защото съм аматьор и все пак успях да се преборя за пълен резултат: 

500 Точки: 100.73 Отличен (6)
500 Точки: 100.73 Отличен (6)
, което освен плод на собствените ми усилия е благодарение на добре структурирания материал.Още веднъж благодаря Ви, но нямам възможност за присъствено обучение, не само защото вече не живея в София, но и защото имам постоянна работа, семейство и куп други задължения.
 
0
Darko avatar Darko 82 Точки

Не става дума за недоволство, а за това че едните са ощетени понеже да речем че си онлайн обучаващ се и си начинаещ учиш усилено за изпита (евентуално да бъдеш приет под редовна форма и да се развиеш по добре и може би да се бориш за диплома) правиш домашни предаваш. На изпита изкарваш по висок резултат от редовно обучаващ се казваш си окей не е блестящ резултат, но съм по напред от другите и при сформиране на крайните точки какво се получава този човек който има по малък резултат има по висока оценка от теб

 

2
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки
Причината да не предлагаме стипендии на онлайн участниците, е че имаме голям брой професионалисти от индустрията с по 10 години опит, които идват да учат онлайн главно за диплома. Те могат да програмират (нали това работят от години), но няма да бъдат пълноценни студенти и ще идват само за изпити. Освен това са платежоспособни и могат да си позволят да си плащат таксите. Не искаме онлайн професионалисти от индустрията да отлепят стипендиите и да не останат за истински нуждаещите се. Мога да дам пример: Антони Жеков (http://jekov.telerik-students.org) работи в Телерик, завършил е академията преди години. Печелил е много награди. Сега изкара на изпита, разбира се, 500 точки и ще запише онлайн. Антони е наш приятел, страхотно е, че идва да учи при нас, но стипендиите са за хора, които наистина са в нужда и показват силни резултати, хора, които след това ще ни представят в добра светлина пред фирмите-работодатели.
12
jokerbg avatar jokerbg 46 Точки

KOCTEHYPKATA rules 

1
ttitto avatar ttitto 1153 Точки
Всъщност не ми става ясно какво може да попречи на един шампион с достатъчно висок резултат за стипендия да се запише присъствено за следващото ниво, за да може да учи безплатно. След като изборът на форма на обучение става след излизане на класирането, всеки може да си направи сметката дали иска да плати 150 лв за онлайн обучение или ще се класира за стипендия и ще учи присъствено (без реално да присъства) и безплатно.
Е да, след края на нивото ще има някаква санкция от точки заради неприсъствието, но пък тогава може да се продължи онлайн.

По-голямата дискриминация според мен е при това, че на онлайн студентите няма да се предлагат платени стажове. Там дали се мисли нещо по въпроса?!
0
aslv1 avatar aslv1 304 Точки

Напълно съм съгласен с теб за стажовете.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.