Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

PavelManahilov avatar PavelManahilov 216 Точки

Когато имаш за вход само един мач ти изважда само точките на двата отбора от този мач, а то трябва да изкара всички отбори по азбучен ред , те ще са с 0 точки естествено

2
Bojidar.Slavov avatar Bojidar.Slavov 7 Точки

Благодаря! Оправих го. http://pastebin.com/fTjeUSsW
Към автора на задачата искам да кажа, че според мен сложността не отговаря на материала взет до тук.
Ако някой колега може да представи по-адекватно и опростено решение бих желал да го прегледам.

3
12/10/2015 16:16:25
encho253 avatar encho253 0 Точки

http://pastebin.com/uVE5jSH5

Наистина доста ме затрудни и мен задачата , използват се неща които не ги покрива курсът.Решението ми е доста тъпо, никога не трябва да има толкова много if - ве .И да изкарва 100 точки , и въпреки всичко е с 40 реда по-кратко от авторското решение....

Но мисля, че това го измислих доста добре - сплитва елементите от стринга по whiteSpace и ги записва в List<>.

Тоест ако входния стринг е "ManchesterUnited     1           Arsenal" , след изпълнението на долния код този стринг ще се запише в List<> по следния начин:  

На 0-лева позиция от List<> ще е ManchesterUnited

На 1-ва позиция ще е 1

На 2-ра позиция ще е със стойност Arsenal

  1. while (true)

  2.         {

  3.             List<string> results = new List<string>();

  4.             var inputString = (Console.ReadLine());

  5.             if (inputString == "End of the league.") break;

  6.  

  7.             string[] inputArray = inputString.Split(' ');

  8.             for (int j = 0; j < inputArray.Length; j++)

  9.             {

  10.                 if (!String.IsNullOrWhiteSpace(inputArray[j]))

  11.                 {

  12.                     results.Add(inputArray[j]);

  13.                 }

  14.             }

0
PavelManahilov avatar PavelManahilov 216 Точки

Аз задачата си я бях решил точно с неща които сме учили в курса, не претендираше решението да е качествено, но крайният резултат все пак е 100 точки. А относно сплитването, можеш да изпуснеш иф проверката и да премахнеш празните стрингове при самото сплитване със StringSplitOptions.RemoveEmptyEntries

1
GeorgiSotirov avatar GeorgiSotirov 16 Точки

Здравейте, 

Задачката е много интересна, та реших да се заям със себе си и да я реша по по-различен начин. 

На който му е интересно, може да разгледа:

http://pastebin.com/JWNhytDu

Cheers :) 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.