Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

supersane avatar supersane 234 Точки

Java Fundamentals Online Students

Здравейте, аз съм записан за курса по Java онлайн. Почти съм сигурен, че ще се явя на изпита, но от това, което гледах на първата лекция не ми стана много ясно как ще се оформя оценката на онлайн студентите. Щом не сме присъствено, значи не можем да си вземем бонус точките от лаб-а, които чесно казано и си нямам идея как ще се дават. За проекта, Java Game, който също ще носи 10% не съм сигурен дали ще можем да участваме ние, които сме онлайн студенти, както нямаме и достъп до присъствените 5%. Така ако ги смятаме излиза, че взимаме 80% от изпита и 5% + 5% = 90% от домашни и проверка на домашни. Ако има някой по - запознат с въпроса за сформирането на оценката, ще се радвам да сподели, и също така дали ще има шанс да си сформираме някакъв екип от онлайн студенти за отборната работа(познати и приятели нямам на този, бих се радвал ако можем онлайн студентите да участваме, да си сформираме някакво екипче с други хора, които също са сами, но до тогава има още време).

Тагове:
1
Java Advanced
VTeneva avatar VTeneva 30 Точки

Здравей,

До момента екипи за отборния проект се сформират и от онлайн студенти. ще получиш покана за участие в екипен проект, която, ако приемеш, ще бъдеш разпределен на случаен принцип в екип с други онлайн студенти (общо 6-7 души). Защитата не е обвързана със задължително присъствие в СофтУни, а може и по скайп.

 

1
supersane avatar supersane 234 Точки

Благодаря за отговора! Значи ли това,че за сформирането на 100% от оценката остава 80(изпит) + 10(домашни,проверка) + 10(тиймуорк).

0
VTeneva avatar VTeneva 30 Точки

Мисля, че да, тъй като онлайн студенти не би трябвало да имаме достъп до лабовете. 

1
supersane avatar supersane 234 Точки

Виждам, че са задали екипния проект, но никъде не ми е дошло нито известие, нито имейл, да се включа към някаква група или нещо от сорта. Дали е защото все още не съм заплатил таксата за изпита?

0
naskoni avatar naskoni 68 Точки

Тъкмо щях да питам същото... smiley

На лекцията не се спомена нищо за оценяването на онлайн студентите, но някъде бях срещал информация, че оценката е 100% от изкараното на изпита. Все пак се надявам някой от екипа да потвърди.

 

 

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Отговорите на тези въпроси са на слайд 18 от презентцията. Оценката се формира на база изпит (80%), домашни (5% + 5%) екипен проект (10%). Бонусите от форумна активност са отделни, затова са бонуси. Присъствието в час не съм наясно как ще се смята, вероятно ще спада към бонусите.

Относно лабовете, тези проценти ще се добавят към оценката от изпита, т.е. с резултат на изпита малко под максимума + лабове ще се получат пълните 80% от компонента изпит.

0
S.Iliev avatar S.Iliev 47 Точки

Filkolev, това оценяване не важи ли само за студентите присъствена форма на обучение? Питам защото съм с впечатлението, че за нас online студентите оценката се оформа само от резултата на изпита. Или може би това е било само за Basic нивото?

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Това е само за подготвителното ниво, оттам нататък разликите са само лабовете и присъствията.

0
S.Iliev avatar S.Iliev 47 Точки

Тоест да разбирам, че ако взема изпита със 100% всички домашни са ми на 100%, но не съм правил TeamWork няма да получа максималната възможна оценка? 

0
supersane avatar supersane 234 Точки

Мина първата лекця за създаването на игри, и все още не съм разпределен, нещо започвам да оставам с мисълта, че няма да ме разпределят и не знам дали съм само аз така. Все пак така губим правото си да ги изкараме тези 10%.

0
tanija avatar tanija 60 Точки

Аз също съм в отворения курс и  бях разпределена едва вчера. Моят съвет е да се обадиш и да попиташ, ако все още нямаш отбор.

0
supersane avatar supersane 234 Точки

А ти онлайн или присъствено си записана?

0
Lamms avatar Lamms 197 Точки

За всякакви такива въпроси се обадете по телефона, губите ценно време, защото другите са разпределени вече. Понякога стават грешки, но от екипът няма как да знаят за тях. Ние трябва да се свържем с тях и да им кажем и форумът не е най-подходящото място за такива въпроси. 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.