Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

agogo avatar agogo 12 Точки

Javascript & XMLHTTPRequest Възможно ли е ...

Здравейте!

Искам да попитам възможно ли е, след като съм въвел съдържание в даден div чрез xmlhttprequest и json файл, да го презапиша с ново съдържание използвайки същата функция и нов json файл?

При първоначалното зареждане използвам две обръщения и зареждам два div - a, след като опитам да заредя ново копие с нов json файл получавам грешка в xmlhttprequest send() фунцията.

Благодаря!

Тагове:
0
Общи приказки
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Възможно е.

Информацията, която си дал обаче е много оскъдна и няма как някой да ти помогне.

0
agogo avatar agogo 12 Точки

Извинявам се, мислех че грешката ми е фундаментална и нещо не мога да се ориентирам в документацията.

Имам index.html с празен <div id="page"></div> и няколко <span> с различни id. Информацията се взема от два отделни  json файла - един за div и един за span-овете.

Фунцията, която използвам е loadData(t,f,div) { ... }, като трите аргумента са съответно t ( = 1за div и =2 за spans), f за json файл и div за сътветния div(id).

Старт последователно чрез :

  loadData(1,'data/file1.json','page');

  loadData(2,'data/file2.json');

и това работи!

В div(page) се генерира връзка към същата функция, но към друг json файл.

<a href="#page" onclick="loadData(1,'data/file3.json','page');"> ,,,

но когато го използвам получавам грешка и div(page) не се презаписва с данните от новия json файл. Грешка сочи реда a.send() на XMLHttpRequest.

Идеята ми е index.html да не се презарежда, а само съдържанието на div(page) да се променя.

В къщи нямам изходните файлове и не мога да ги приложа. На работа ги имам и утре мога да ги изпратя, ако е необходимо.

Благодаря, предварително!

 

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Каква е грешката в send() ? Дай да видим кода и там.

Ако генерираш връзката динамично, трябва да закачиш ивентите на ново, ако имаш някаква ивенти някъде де, че гледам ползваш инлайн онкликове.

0
agogo avatar agogo 12 Точки

Утре ще пратя линк, понеже сега не са у мен!

Лека!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.