Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

TeodorTunev avatar TeodorTunev 3 Точки

Размер на домашното

Здравейте, тъй като домашното което направих в PSD формат е твърде голямо, дори и след архивирането е над 10мб, а системата не позволява по големи архиви, има ли начин да намаля размера на PSD или другата ми опция е да пратя домашното в JPEG формат?

Тагове:
0
Photoshop
sholeto avatar sholeto 93 Точки

Ако не може да се намали с компресия вариант би бил да намалиш резолюцията на файла, който ще качваш -> Alt+Ctrl+I. После запиши като отделен psd файл, който ще качиш, да не си прецакваш оригиналния, че няма връщане назад. Стига да искаш да си го пазиш в цялата му хубост и размер. :)

Иначе пробва ли да увеличиш компресията от настройките на архиватора, има такива варианти. Повече време за архивиране/разархивиране, но по-малък размер. Но ако надвишаваш много ограничението едва ли ще помогне.

Между другото има един интересен трик, слагаш един чисто бял леър върху всички други леъри и го записваш така. Аз първо като прочетох за това не повярвах, но го пробвах и наистина проработи. Недостатъка в случая би бил, че който проверява домашната ще трябва да го изключи този леър и да не го взима в предвид. :D

1
17/10/2015 17:37:26
penkov avatar penkov 110 Точки

Здравей колега,

начина да се намали размера на файла е като се преоразмери картинката ти. Това става от Image->Image Size или къс клавиш Alt+Ctrl+I

Ако размера не се промени пиши ще измислим друго решение!

Поздрави!

1
AntonPetrov avatar AntonPetrov 491 Точки

Вариант е да включите в архива само изходните файлове и резултата във вид на .jpg файлове, без .psd файла, за да се види от какво е направен колажа. Нека да са кръстени подходящо, например крайният файл да е result.jpg или finall.jpg, за да улесним проверяващите.

Няма как да вдигнем размера над 10 МБ, ще задръстим сървърите.

Поздрави!

0
nikas4o avatar nikas4o 1 Точки

А колко файла трябва да предадем, защото при влизане в профил-домашни пише

  Работа с файлове. Редактиране (edit menu) 29/10/2015 00:00:00 Липсва
     
0
AntonPetrov avatar AntonPetrov 491 Точки

Това е за следващата тема, рано е още.

1
AramAgopyan avatar AramAgopyan -2 Точки

Здравейте, може ли когато се дават домашните да се даде и размер на документа, за да може всички да са еднакво големи! Примерно, за този колаж размера да е: 600х400 px на 72 dpi, а ако трябва да се направи нещо за печат: 210х297 (A4) на 300 dpi! Така ще е по-лесно за всички. 

0
NikPetkov avatar NikPetkov 10 Точки

Защо всички трябва да са еднакво големи ? Не мисля, че е добра идея. Имаме вече ограничение до 10 МB, просто ще правиш резолюцийте си и файловете (слоевете) спрямо това ограничение :)

0
AramAgopyan avatar AramAgopyan -2 Точки

Защо ли?! Ограничението от 10 МВ е за сърварното пространство. Как начинаещ курсист ще прецени резолюцията и използваните слоеве, за да стане файла по-малък? В курса има хора които за първи път отварят програмата, нека да се има и това впредвид! 

 

0
19/10/2015 23:46:08
NikPetkov avatar NikPetkov 10 Точки

Прав си, но има начини за компресация на PSD
Резолюцията не винаги ти е определяща за размера на файла.  Ето ти един линк дано ви помогне
https://creativemarket.com/blog/2015/02/04/the-best-tricks-to-reduce-photoshop-file-size 
Лека вечер.

0
StefanKarakolev avatar StefanKarakolev 0 Точки

Здравей,

Това, с което можеш драстично да намалиш размера е колко бита информация на канал имаш.

Image -> Mode -> Избираш 8 Bits/Channel

При мен беше 16 бита/канал и файл към 37МВ, след компресия 26МВ.

След горната промяна стана 17МВ psd и 5.8МВ 7zip ;)

Иначе резолюцията ми е 2048х1536, което си е към 3MP :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.