Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
yuletodim avatar yuletodim 37 Точки

Моля за съвет за free антивирусна програма

Здравейте, колеги!

Моля за съвет за free антивирусна програма, която да работи добре с VisualStudio.

До скоро ползвах McAfee Internet Security  и след като ми изтече абонамента си сложих AVG. Оказва се обаче, че AVG си има собствено VisualStudio и при определени рядко срещани ситуации влизат в конфликт. Малшанс, но на мене ми се случи вече 2 пъти и за последните 4 месеца 2 пъти преинсталирах Windows. Моля, за съвет, ако някой е имал подобен проблем и е намерил решение. Предварително благодаря.

0
Общи приказки
a.angelov avatar a.angelov 1319 Точки

Аз съм доволен от http://www.360totalsecurity.com/en/features/360-total-security-essential/

След инсталацията от настройките е необходимо да включиш ползването на енджините на Bitdefender и Avira за по-голяма сигурност. Иначе ползва само собствения си енджин и проверка на файловете в облака.

1
18/10/2015 12:36:52

Благодаря!

0
agogo avatar agogo 12 Точки

Здравей!

Аз използвам ClamWin, която е направена под VS и не би трябвало да има проблем между им. Самата антивирусна няма сканиране в реално време, но има допълнителна програма наречена Clam Sentinel, която използва ClamWin за сканиране в реално време.

Интересно е, че е Linux Live Cd Tools(Parted Magic) я използва за сканиране на NTFS дялове!

И най-хубавото е - изключително ниски системни изисквания и сравнително бързо сканиране!

Мое мнение(не се съобразявай с него), че когато една AV сканира прекалено бързо не бива да й се вярва много.

Пробвай, ако тази на колегата не ти хареса!

Нищо не губиш! Е, може би една преинсталация :)

Лека

1

Благодаря. Май ще се спра на Avast. Оказа се, че доста хора са си правили труда да правят тестове на VS с различни антивирусни. Разбира се има и доста различни мнения, но май Avast надделява.

0
LoKSET avatar LoKSET 160 Точки

От години не ползвам антивирусни, освен тази на Уиндоус де, ако се брои за такава хехе и не съм имал никакви проблеми. Лично според мен ако човек се има за достатъчно разумно Зад Клавиатурно Устройство и има прилична браузърна "хигиена", не би трябвало да има никакви проблеми с вируси и съответно няма нужда да си товари машината с подобни програми.

0
19/10/2015 11:57:33