Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

luna_t avatar luna_t 0 Точки

Проблем при свързване към интернет с рутер

Здравейте,

Проблемът ми е следния: свързвам се към интернет с помощта на рутер и до сега не съм имала проблеми. Снощи си работеше както трябва, имах интернет, но тази сутрин нещо с връзката не е ОК. Рутерът се включва, лаптопът намира връзката и се свързва обаче пише че връзката е ограничена и следователно нямам достъп до интернет. Свързах се към нета на комшията (и двамата ползваме услугите на един и същ доставчик) и там няма никакви проблеми. Върнах устройството към заводските му настройки, но проблемът все още не е решен. Ще съм благодарна, ако ми дадете някакви насоки/съвети.

Тагове:
0
Хардуер
nedyalkov_v avatar nedyalkov_v 13 Точки

Пробва ли да си платиш интернета :D

0
luna_t avatar luna_t 0 Точки

Естествено! Нетът е платен.

0
inktech.n.kikov avatar inktech.n.kikov 42 Точки

zdrasti a rutercheto kakvo e znaesh li :)

0
luna_t avatar luna_t 0 Точки

TP-LINK

0
inktech.n.kikov avatar inktech.n.kikov 42 Точки

ами на първо четене може да се рестартираш рутерчето като го изключиш от тока - т.е от адаптерът за около 2-3 мин и  след това го вкл.отново да видим какво ще стане...

0
iMitaka avatar iMitaka 48 Точки

Здравей! smiley

И аз имах подобен проблем преди време, бях си сменил рутера и ми пишеше,че връзката е ограничена и се оказа, че е от MAC адреса на рутера понеже е различен а връзките се заключват по MAC да не може да се ползват от други, обадих се на доставчика и им обясних положението и до минути ми се оправи проблема.

1
Nick1R1 avatar Nick1R1 115 Точки

След като върна заводските настройки, смени ли се името на рутера, би трябвало да се смени и да можеш да се кънект-ваш без парола.

 Ако не се е сменило името на рутера, значи не си му върнала заводските настройки както трябва. => трябва да задържиш повече време малкото бутонче докато си светнат всички лампички. След това трябва да имаш Default-ското име на рутера !

Ако рутера просто ти е забил и ти си върнала заводските настройки и рутера ти е бил конфигуриран с клониране на мак, пак няма да ти тръгне интернета. Тук вече и да имаш интернет, няма да знаем къде е проблема, дали защото нямаш нет, дали защото рутера не ти работи или защото всичко ти е ок, обаче вече си с различен мак. => обади се на оператор да ти сравнят мак-а в тяхната база данни и да ти кажат дали има сигнал към теб. 

Пиши какво е станало, успех !

 

0
23/10/2015 20:43:40
luna_t avatar luna_t 0 Точки

След ресет-ването името на рутера се промени и сега вече не се изисква парола при свързване. Проблемът обаче си остава и достъпът пак е ограничен. Установих друго обаче: бях откачила WAN кабела и когато посегнах да го свържа отново на земята се беше образувала малка локвичка вода и продължаваше да прокапва от кабела. Като видях това естествено не съм го свързвала повече. Според мен това е проблемът. Как да процедирам? Имал ли е някой от вас подобен проблем?

0
Nick1R1 avatar Nick1R1 115 Точки

Искаш да кажеш, че е минавала вода от вънка по кабела, тази вода е стигнала до рутера и е намокрила порта в който ти влиза интернета?!

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.