Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

NellyZhelyazkova avatar NellyZhelyazkova 3 Точки

Homework - какво да предадем

Здравейте колеги , 

въпросът ми е как да представяме домашната,защото нещо не разбрах. Например проектите от Visual Studio как да ги представим. Зная,че трябва да са всички задачи  по дадено домашно в един дайл rar/zip например, но моля някого да ми поясни,че се обърквам !

Благодаря :) 

Тагове:
0
Programming Basics 27/10/2015 18:50:15
asyovchev avatar asyovchev -1 Точки

Аз лично номерирам задачите, копирам условието, а отдолу решението и просто давам Copy + Paste на кода ми в Word файла, в който пиша и толкова. После архивирам и качвам. Не знам дали това е най-правилния начин, но ми се струва подходящ. Поздрави! :)

0
nedyalkov_v avatar nedyalkov_v 13 Точки

А не се ли сети просто да архивирш целия солюшън и да го качиш laugh

1
asyovchev avatar asyovchev -1 Точки

Сетих се, но не бях сигурен дали трябва да го правим. Затова питах в една друга тема, но засега нямам отговор.

В този ред на мисли - и solution-ите ли трябва да архивираме и качваме или не? Ти как правиш?

0
krifar avatar krifar 5 Точки

Мисля, че правилния начин е да качиш само .cs файловете от сълюшъна, няма нужда да е целия. В тях се намира кода и те са достатъчни някой друг да ти подкара програмата. Разбира се ги архивираш първо.

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

И като ти се наложи ръчно да блъскаш всички .cs файлове в отделни проекти, за да ги стартираш и провериш, или пък да копи-пействаш кода за всяка задача в един проект (а има домашни с доста задачи) ще разбереш защо е много по-добре да се архивира целият solution.

2
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Правилният начин е:

- от проекта/проектите изтриваш bin и  obj папките /в по-горните курсове се трие още една папка - Packages, но при вас все още такава няма да има, защото не инсталирате допълнителни пакети/;

- архивираш целия solution.

Има един много полезен тул, който автоматизира този процес: Clean Project. А ето и как да го настроите: Settings

 

4
a.beshovishki avatar a.beshovishki 79 Точки

Цялото домашно се прави в програмата visual studio включитено и текстовите файлове. Според мен архивирай създадената папка от програмата с всички файлове и пращай.

1
a.beshovishki avatar a.beshovishki 79 Точки

И забравих на лекциите няколко пъти обясниха. Пусни си записа и ще ти стане ясно.

1
radoslav_d avatar radoslav_d 12 Точки

Когато правиш проектите ги правиш всичкш под една шапка или BLANK SOLUTION. Това е една от опциите на Visual Studio при първоначално стартиране на програмата. В началния екран избираш New Project и след това в падащото меню търсиш не Visual C# а Other Project Types. В него избираш Visual Studio Solutions. Така създаваш т. нар. BLANK SOLUTION. Той ти се появява в Explorer-а в дясно. След това с десен бутон върху него избираш Add и New Project. Така цялото ти домашно под формата на проекти ще е в един сълюшън, който си създава папка (ти можеш да определиш къде да я създаде, ако не го направиш то си избира системна папка на VS по подразбиране). Тази папка се архивира В ZIP А НЕ В RAR!!! и се качва в сайта като домашно.

УСПЕХ ;)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.