Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
zahari.angelov avatar zahari.angelov 0 Точки

Проблем с Wi-fi на Ubuntu Linux OS

Имам следния проблем, когато старирам Убунту, нямам никакъв проблем, Wi-fi си работи, но по необясними причини след различен период от време връзката спира (без да изчезва иконката за Wi-fi в горния десен ъгъл). Отида ли Wi-fi Networks и натисна ли Disconnect на текущата мрежа, операционната система замръзва. Ако натисна просто върху самата мрежа, връзката се рестартира, до следващото прекъсване. На какво може да се дължи това? Драйвери?

Тагове:
0
Предложения и проблеми 28/10/2015 14:04:42
Jinjaar avatar Jinjaar 347 Точки

А какъв е модела на лаптопа и евентуално ако знаеш каква е версията на kernel-a на Ubuntu-то?Имал съм подобен проблем.

0
inktech.n.kikov avatar inktech.n.kikov 42 Точки

sudo lshw -c network по този начин може ще видим каква е мрежовата карта.

0
zahari.angelov avatar zahari.angelov 0 Точки

Здравей. Лаптопът ми е Dell Inspiron 1564, OS Ubuntu 14.04, 64-битовата версия. 

0
inktech.n.kikov avatar inktech.n.kikov 42 Точки

Ок но може ли да дадеш изхода от кпмандата по-горе,която трябва в терминал са въведеш.

0
kosio197 avatar kosio197 104 Точки

Здравей,

Аз имах същия проблем и гледах в нета, че доста се е изписало по въпроса. Проблема идва от поддръжката на 802.11n devices и съответно решението е да се махне. За моята система става по този начин:

Създавам файл и го отварям за писане: sudo vim /etc/modprobe.d/iwlwifi.conf

Слагам вътре следното съдържание:

options iwlwifi 11n_disable=1

Но разбира се пак зависи каква ти е картата и съответно кой драйвер използваш, при мен е:

firmware-iwlwifi 0.43 Binary firmware for Intel Wireless cards

1