Loading...
ivodonev avatar ivodonev 7 Точки

Задача за рисуване "Summer Time" - проблем

Здравейте,

Понеже се упражнявам за изпита в "Judge" имам проблем с няколко задачи но тази ме озадачи. Чертае коректно за всички стойности (тестове) но "Judge-a" ми връща 0т. :). и когато гледам нулевите тестове нещо не схващам. Поствам тук моето решение ако някой има идея моля да споделите. Мерси предварително!

http://pastebin.com/AkiEbGxq

 

 

Тагове:
0
Programming Basics 29/10/2015 15:07:20
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки
Best Answer

Решението ти е коректно, тестовете не са наред. Има празен ред при края на първата конструкция, който не трябва да съществува. Ако искаш го докладвай като грешка на екипа. Също и каченото авторско решение не е за съответната задача, а за Striped Towel.

0
ivodonev avatar ivodonev 7 Точки

Мерси,

И първия ред "*" го чертае плътно в ляво... но реших, че проблема е при мен нещо, понеже не се чувствам сигурен с "Judge-a" все още.

1
iMitaka avatar iMitaka 48 Точки

Здравей! 

Първо искам да каже, че тестовете в системата са точни и не е там проблема, аз лично съм я решавал тази задача с резултат 100/100.

Прегледах кода ти и видях, че имаш една грешка и тя е първия цикъл:

  for (int i = 0; i < size / 2 + 1; i++)
        {
            Console.WriteLine("{0}*{1}*{0}", new string(' ', (width - bottleNeck) / 2), new string(' ', bottleNeck - 2));
        }

Грешката е във "size / 2 + 1" като четаеш 1 ред повече в гърлото на бутилката, трябва да се махне това ''+1'' и да остане само ''size / 2'' така всичко е наред и би трябвало да ти даде 100-те точки.

Един съвет за тия задачи: За кодене са много лесни, но трябва добре да се обмислят и много добре да се прегледат готовите резултати който ти дават в примерите, да бройш внимателно редове и колони на картинката, да не стават такива пропуски, че понякога както е в твоя пример ''+1'' 2 символа код.. но не ти дават макс брой точки който особено при първите 3 задачи е силно препоръчително да ги имаш 300/300. smiley

Успех! wink

0
dZf1aeA-KlimentHristov avatar dZf1aeA-KlimentHristov 56 Точки

Това с бутилката единствено ме затрудни разклоняването с 1-ния ред надоло, само за там как се изчислява формулата, може ли някой да я напише ?

Всичко пробвах с тези нечетни числа и неможах да направя ръбовете с разклонението.

Другото ми излиза шишето цялото, обаче реда където се разклонява нещо ми се чупи кода.

Благодаря.

0
Ivaylo.Goranov avatar Ivaylo.Goranov 68 Точки

 for (int i = 0, j = ((width - n) / 2) - 1, k = (n - 1) + 2; i < n / 2 - 1; i++, j--, k = k + 2)
        {
            Console.Write(new string(' ', j) + "*" + new string(' ', k) + "*");
            Console.WriteLine();
        }

Ей така направих аз разклонението (където бутилката става по-дебела, нали това имаш предвидsmiley).
Виж дали ще ти стане ясно или да обяснявам. Макар че, честно казано тези задачи ги правя (ако успея да ги направя) веднъж и после като си погледна кода ми трябва сума ти и време докато го проумея.smiley

0
30/10/2015 17:30:06
dZf1aeA-KlimentHristov avatar dZf1aeA-KlimentHristov 56 Точки

Мале от този код много ми е объркан превода , може ли да ми дадеш твоите променливи коя за кое ползваш и кой цикъл какво ти прави.

Защотот като ги погледна ще ги сравня с моите променливи , да е малко по - лесно и разбираемо за мен . Мерси

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.