Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

JohnDoe avatar JohnDoe 17 Точки

Тема 3, задача 1

Здравейте, 

Как трябва да направя първата задача на третата тема ? Затъмненият замък, с тъмно синьо, еднообразно небе, следва да се превърне в цветна и пъстра картинка, с бели облаци на места. Как следва да се случи това ?

Благодаря!

Тагове:
0
Photoshop
JohnDoe avatar JohnDoe 17 Точки

Ееее, благодаря за помощта !

0
boriss13 avatar boriss13 72 Точки

Начииии, никой не ти е отговорил, защото това е около 40 минути от началото на третата тема, и предполагам, на никого не му се занимава да пише романи.Ако изгледаш видеото мисля, че няма да срещнеш някакви съществени затруднения.

Успех! enlightened

1
JohnDoe avatar JohnDoe 17 Точки

благодаря за вярата, но бях на лекцията и реално гледах и разбрах всичко.. уж. Въпроса е, че не знам кое в каква степен и в каква последователност трябва да направя.

1
AngelSky avatar AngelSky 176 Точки

Повече е до усет, а не до последователност. Аз също не успях да го направя 1:1 с показаното, не мисля, че е и задължително. Поиграй си с менюто Adjustments и успех.

1
MilenaG avatar MilenaG 3 Точки

Здравейте . Аз имам един въпрос относно лейърите в първите минути от лекцията ( по точно 12 мин ). След като лектора отвори снимката във фотошоп и направи копие на background layer , и каза че може да го итрие и да стане празен. След това натисна нещо и вместо картинка се появиха сивите и бели квадратчета , и така той започна да рисува върху него . Та въпроса ми е какво натисна ? Благодаря .

0
01/11/2015 17:19:42
JohnDoe avatar JohnDoe 17 Точки

Когато отключиш леъра, той вече не е фон, при това положение, можеш да направиш нов леър и да изключиш видимостта на първият(който беше фон) и да рисуваш върху втория(който е със тия точки, тоест е празен). 

Имай предвид, че когато включиш първият леър да се вижда отново, всичко, което си рисувала върху втория ще се покаже върху първия. 

2
AngelSky avatar AngelSky 176 Точки

Сивите и белите квадратчета показват, че фона е прозрачен и един вид върху Layer-a няма нищо. 

За да направим копие на Background-a трябва да цъкнем с десен бутон върху него и да изберем Duplicate Layer. След това задържаме Ctrl и цъкаме върху дублирания леяр, за да направим селекция (трябва да се появи мигащо очертание на цялата картинка). Докато имаме селекция, натискаме Backspase от клавиатурата и така селектираната част, в случая доблираното изображение изчезва. Махаме окото от Background-a, за да остане видима само прозрачната част и така имаме видими само сивите и белите квадратчета, върху които можем да рисуваме. 

Не знам дали го обясних правилно, тъй като писмено е малко трудно. Като цяло по-лесният вариант е като просто създадем нов Layer (Ctrl+N) и рисуваме върху него, вместо да си играем да трием съдържанието на дублирания. Мисля, че в следващата лекция ще станат по-ясни тези Layer-и. :)

4
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.