Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

biser.stoev avatar biser.stoev 57 Точки

[Exam Problems] Java Fundamentals Retake - 26 October 2015 - Problem 2 - "Weird Script" - Помощ

Някой може ли да ми обясни две неща? Джъдж ми дава 90/100 на тази задача, като гърми на четвърти тест и не мога да разбера защо ми не ми принтира аутпут-а. Ето кода ми: http://pastebin.com/midh15vD И другият ми проблем е: в момента regex-a ми е key(.*?)key, а ако го направя key(.*?){0,50}key, защото смятах, че ми гърми заради constraint-a за дължина, изобщо нищо не ми принтира, та някой може ли да ми обясни защо? 

Благодаря предварително!

Тагове:
0
Fundamentals Module
stefkay avatar stefkay 54 Точки

Здравей,

проблемът не е в регекса, а в проверката на num. Когато е num == 0 (подаденото число се дели на 52 без остатък) key буквата, която извежда е num + 96, което е '(апостроф) и matcher-a не ти намира съответствия. Може би трябва да направиш допълнителна проверка.

 

2
biser.stoev avatar biser.stoev 57 Точки

Да, това е била причината за първият проблем. Но все още не мога да разбера защо ако сложа лимит на дължината на стринга {0,50} не ми принтира нищо... Някакви идеи?

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Проблемът с регекса е, че слагаш два quantifier-a. .*? е lazy quantifier, 0 или повече, възможно най-малко. Не е правилно след това да слагаш още един. Може да пробваш .{0,50}?, без звездата. Така quantifier-a е между 0 и 50, lazy, т.е. възможно най-малко.

1
31/10/2015 16:17:27
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.