Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

mihayloff14 avatar mihayloff14 824 Точки

[Homework] Greedy Algorithms

Здравейте,

предлагам да обсъдим задачите от това домашно тук. Като цяло, са доста по лесни от задачите от останалите домашни.

Аз обаче имам въпрос относно задачата Knight's Tour и той е ако имаме пътища с равна тежест, как избираме по кой от всичките да тръгнем? 

Като цяло, моята програма изчислява пътя на коня, обаче output-а не съвпада с този от примера. Опитах се да нагаждам приоритета на различните ходове спрямо примерите, но когато го оправя за някои примери, останалите гърмят.

Код:

http://pastebin.com/aHD8EGtD

Тагове:
dim4o avatar dim4o 288 Точки

Зависи от реда на обхождане и от начина на взимане на най-малката стойност(прървата или последната срещната). Общо взето трябва да хвърляш боб, за да разбереш коя от всичките 8! = 40320 пермутации са използвани, за да се получи изхода от примерите. Аз като видях, че не става от всяка позиция нито по часовникоавата, нито в обратна посока се отказах. Реших, че някой е искал да се изгаври и е местил коня хаотично. Лесно може да се напише програма, която да проверява за всяка пермутация дали има съвпадение и за 3-те изхода едновременно, но според мен не си струва усилията.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.