Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

MilenGeorgiev avatar MilenGeorgiev -12 Точки

Предложение за изясняване алгоритъма за получаване на бонус от домашни към оценката от изпита

Здравейте!

Гледах обясненията на Наков в един от клиповете относно бонуса към оценката от изпита за предаване и оценяване на домашните по време на курса, а също така изчетох и наличната информация по темата както сред ЧЗВ, така и във форума, но въпреки това останаха страшно много недомислици чисто математически погледнато. 

Не е изяснен въпроса, тези проценти върху точките ли са или върху оценката? Защото ако реша най-лесната задача на изпита и имам пълният бонус за форум и домашни, точките ще са ми 100 и кусур, което ще ми донесе оценка от 3 и кусур, обаче ако бонуса ми е върху оценката, с тази задача бих могъл да изкарам крайна оценка между 4.50 и 5.00, тъй като оценката се определя от общото представяне на групата. Ако почти никой не е изкарал повече от 200 точки, то хората с 200 точки ще имат оценка към 5.75, а тези със 100 точки, ще имат към 4.00 първоначално и ако имат 20% бонус, оценката им ще отиде над 4.50, което е нереално. 

Според слайда 80% от оценката се формира от изпита, 10% от форумната активност и 10% от домашните.От тук би трябвало да следва, че ако решиш всичките задачи и получиш максимума от 500 точки, обаче не си се занимавал с домашните, няма как да получиш 6.00. Много хора остават с впечатление, че ако имаш примерно 400 точки от изпита и имаш пълните 20% от форума и домашните, точките ти би трябвало да станат 480. Но математически погледнато точките ти би трябвало да станат 500 общо. 400 точки като се разделят на 80 (%), прави 5 точки за всеки 1%. Следователно 20% бонус са равни на още 100 точки в конкретния случай, което прави сбор от 500 точки, които няма как да не се приравнят на оценка 6.00. Не смятам обаче, че е редно, човек, решил 4 от 5 задачи, да получи оценка 6.00, А какво се случва ако човекът изкара максимума от 500 точки на изпита, обаче няма нито едно предадено домашно, съответно не е и оценявал чужди домашни и нямам никакво участие във форума? Би трябвало да получи 400 точки като краен резултат, което също не е коректно.

Има и още един детайл, в който според мен е допусната грешка.

В ЧЗВ пише "За да получиш точки към крайната ти оценка за курса обаче, трябва да си проверил поне 3 домашни за всяка тема с домашно", което само по себе си означава, че е достатъчно да си пропуснал да провериш по-малко от 3 домашни само за една лекция и нямаш никакъв бонус, дори да си си предал всичките домашни от курса, за които да си получавал максимални оценки и да си проверявал по 10 домашни на всички останали лекции.

 

Така че молбата ми към екипа е, да разкрият чисто математически алгоритъма относно бонусите, защото някои ще се борят за 100 точки, а други ще се борят за сертификат и/или стипендия. Не може да има игра със скрит и недоуточнен регламент.

IvelinTenev avatar IvelinTenev 51 Точки

Бих добавил, че като цяло системата за оценяване е доста непрозрачна. Конкретно: базова оценка; бонус/малус домашни, отборен проект, присъствия, форумна активност, лаб, други? Съпоставка между постигнатите и максималните резултати във всяка графа.

Тази информация би спомогнала да преценим в каква насока да фокусираме усилията си за следващия курс.  

Поздрави!

0
mihayloff14 avatar mihayloff14 824 Точки

Преди време бях питал подобен въпрос и не получих отговор, но като цяло вече не се и интересувам от това.

Като цяло, се избягва да се разкрива такава информация, за да не бъдат хората сметкаджии и да гонят заветните X точки. Аз лично бих препоръчал да наблегнете на максималната добавена стойност, която бихте извлекли от един курс като знания, а не като оценка.

2
05/11/2015 12:44:33
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Съгласен съм с Преслав, отделяйте повече време в учене и решаване на задачи, отколкото в броене на точки. 

Всички компоненти добавят към точките за курса - изпитът дава 80 точки, домашните 10 точки и т.н. Няма такова нещо домашните да дават бонус към изпита, това са отделни неща. Разпределението е пределно ясно и се дава в началото на всеки курс. Знаейки процентите, нека всеки си преценява къде да си насочи усилията.

Оценката се формира най-накрая на база точките за курса. И не, не са ти правилни предположенията, ако имаш максимума точки на изпита ще имаш отличен 6; многократно е казвано по встъпителни лекции, че хората с високи резултати на изпита ще имат отлична оценка независимо от домашни и бонуси.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.