Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

quickben avatar quickben 966 Точки

[ASP.NET MVC] Защо нямаме подготовка за изпит?

Въпреки големия ми респект към лектора на курса(извинявай Данчо) мисля, че далеч не е редно да нямаме подготовка за изпит, да има видео, но изпита е решен на 20% което за мен означава, че реално нямаме подготовка за изпит.

Утре на изпита пак ще се даде два пъти по-сложен изпит при положение, че лекциите са еднакви и дори нямаме подготовка като хората.(дано да не съм прав)

Няма лошо да се дават по-трудни изпити, но да се променя програмата, това го говорим от day one както се казва и никой нищо не прави.

По-лошото е, че всички си мълчим, и след като си мълчим положението си остава същото.

Да за мен Данчо е много добър лектор и води курса много добре, но да няма нормална подготовка за изпит за мен е неприемливо, както и това, че програмата е едно към едно с предишната а историята показва, че всеки следващ изпит е по-труден от предишния.(с малки изключения)

И накрая излиза, че изпита ще ни е подготовка за изпита(поправката) :)

Това, че най-вероятно утре няма да си взема изпита с резултата който искам не е заради факта, че нямаме качествена подготовка за изпит а е комбинация от много фактори вкючително и този.

Две препоръки:

1. Когато ще се прави по-сложен изпит да се прави по-добра програма съобразена със сложноста на изпита, а не да се дъвчат старите неща и накрая изпита пак да е една голяма любов.(това важи за всички изпити във софтуни)

2. Правете подготовките като хората, даже според мен трябва да има две подготовки, нищо непречи да се води още една подготовка от студент който е минал през този изпит за да не се натоварва лектора допълнително, правено е преди по наша инициатива какво пречи да се прави редовно, не е толкова трудно, много хора биха водили една допълнителна подготовка без да им се дава каквото и да било.

И преди някой да си помисли, че това е "hate", нека му кажа значението на думата:

hate - изразяване на негативно мнение без аргументация. (мисля, че се аргументирах достатъчно)

ps - Извинявай къдрав лекторе, но мисля, че такива неща винаги е по-добре да се казват, в крайна сметка няма как да се подобрим без да си знаем грешките. Ще се видим на поправката :)

Тагове:
19
Advanced Level: Back-End
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

То най-сложната част от изпитите досега е да сийднеш. Каква е идеята зад този сийд, защо се дава задължително и защо носи най-много точки, не мога да разбера. И по най-хитрия възможен начин да го направиш, единственият му ефект е, че след това ти е бръмнала главата.

7
quickben avatar quickben 966 Точки

Зависи, ако искаш да правиш нещата както трябва не съм съгласен, че сийда е най-сложната част, но на изпит с това малко време няма как да се правят нещата качествено, там да работи и това е(което НЕ Е ДОБРЕ), според мен трябва да се дава индивидуален проект на този изпит и минимум 30 минути да се изпитва върху него за да не се преписва.

1
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Само моята математика ли смята, че по 30 минути изпитване прави 48 човека на денонощие, ако приемем че изпитващия не спи през това денонощие? :D

0
quickben avatar quickben 966 Точки

Ванка качествено образование ли е целта или отбиване на номера? Ако трябва 3 дена да се оценява мен това не ме интересува, на тези хора им се плаща да правят нещо а не само старата песен на нов глас, че и по-зле, след като нямаме и подготовка. Не се показва как се прави качествено, показва се как да бачка което не е ОК.

Пример, аз на лекций не съм видял някой да е показал как се изнася бизнес логика от контролера, да не говорим, че на самия изпит ни е забранено да използваме PagedList за странициране... цитирам "става с 10 реда буутстрап в action-a", еми извинявай аз ако видя action повече от 10 реда го наричам мазаляк, asp.net mvc ни е дало възможност да се plug-ваме навсякъде за да не стават такива извращения, после лектора ми говори да не слагаме всичко на един контролер, ами същата работа става когато наблъскаш всякаква логика в един action, и на поправката ще взема да се изгавря да наблъскам всичко на един контролер и после ще го питам къде пише КАЧЕСТВО в заданието за изпита!

А забравих да кажа КЪДЕ Е КЕШИРАНЕТО В ЗАДАНИЕТО?(и много други неща) вместо важни неща сийд 2 часа да ти се надуе главата само.

Сегашното положение с този осем часов изпит произвежда хора които си мислят, че знаят ASP.NET MVC, а реално сме някакви code monkeys водещи от принципа - "щом бачка е ок", другите се спасяваме като гледаме лекций от други места както сме го правили през целия период на софтуни.

Аз ли да правя подготовка за изпит на следващия курс? Аз ли да показвам как трябва да се правят нещата качествено? Аз ли да ви оправям програмата и самото задание за изпит? Ами да се обадят от екипа може да се измисли нещо, че като гледам нещата не вървят на добре.

Даже решението на изпита не е качено. Не, че ще го гледам, но още един clue за какво иде реч.

2
18/11/2015 00:59:11
dinkoslav avatar dinkoslav 123 Точки

Привет,

Напълно подкрепям казаното от quickben. Беше жалко да видя на изпита, че има хора, които след 4 часа още не са си направили seed-ването. Все пак курса не беше по Database Applications. Колкото до подготовката - наистина оскъдно! Така или иначе това беше последния ни редовен изпит и програмата ни приключва. Ако не друго, поне си вземете поука и намерете по-разумно решение на проблема и по-добър начин за научаване на хората, които са се записали. Дали с промяна на програмата, дали с повече практически занятия, дали с 2-3 подготовки ... но нещо трябва да се промени.

Успех на всички със заниманията в бъдеще!

Поздрави,

Динко

7
07/11/2015 10:08:46
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.