Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Nick1R1 avatar Nick1R1 115 Точки

WorkOutPerWeek може да е по-малко от 0, пробвай и да кажеш дали е така

 

1
Shinigami avatar Shinigami 24 Точки

Мерси , но премахва само един от проблемите.

0
Nick1R1 avatar Nick1R1 115 Точки

Не може да бъде, на мен ми даде 100 точки а само смених

  if (workoutPerWeek == 0) 

на  if (workoutPerWeek <= 0) 

и на двете места !!! :)

 

1
Shinigami avatar Shinigami 24 Точки

Забравил сам да смена ифа на f .Mерси за помоща.

1
krisi1606 avatar krisi1606 33 Точки

Другия път качвай кода си в сайтове като pastebin или github, а не го поствай направо тук, че е против правилата! :)

Поздрави!

0
StoykoMandzhukov avatar StoykoMandzhukov 11 Точки

Ето и моето решение на задачата: http://pastebin.com/E6Z4K42a

При gender 'm' няма проблеми, но при 'f' в output ми изписва числото, закръглено към по-високото (най-вероятно, понеже разликата е точно 1), въпреки, че съм използвал Math.Round. Гледам го и не мога да разбера къде ми е грешката, при положение, че коефицентите, които са дадени във формулата са същите от условието на задачата. Явно, че бъркам някъде, но къде? Благодаря предварително, ако някой ми удари едно рамо и спомене какво пропускам :)

0
aanguelov avatar aanguelov 219 Точки

Здравей, 

забележи какво пише с болднат текст в условието на задачата:

The DCI should be rounded down to the nearest integer number.

Сам казваш, че си ползвал Math.Round, който закръгля надолу при стойности < 0.5 и нагоре при стойности >= 0.5

За да закръгляш винаги надолу към целочислената стойност се използва Math.Floor

Съответно ако искаш да загръгляш винаги нагоре използваш Math.Ceiling

0
StoykoMandzhukov avatar StoykoMandzhukov 11 Точки

Ооо, да. Благодаря :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.