Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

RosenRaikov avatar RosenRaikov 0 Точки

Console Input Output Exercise

Здравейте,

може ли да ми обясните защо ми дава Unhandled Exception, когато конвъртвам string към double? Опитах както с double.Parse, така и с Convert.ToDouble. Ето кода, който се опитвам да подкарам:

http://pastebin.com/2WhHiQuj

В момента, в който въведо стойност за double b крашва.

0
Programming Basics 07/11/2015 21:23:54
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Как въвеждаш числата - с точка за разделител или със запетая? Зависи от системните ти настройки какво програмата ще очаква.

Unhandled Exception е всеки ексепшън, който ти излезе на конзолата. Вероятно става дума за FormatException, ако е някакъв друг - кажи какъв е.

1
RosenRaikov avatar RosenRaikov 0 Точки

Да, оправих го. Отначало ги въвеждах с точка за разделите, но се оказа, че от Region компютъра ми е настроен за запетая. Промених го и си работи нормално. Благодаря.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.