Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

hackthecode avatar hackthecode 55 Точки

[Homework] C# Basics -Console Input Output- Problem 2. Print Company Information

Здравейте.

Възможно ли е да се форматира изписването при Console.ReadLine? (понеже докато въвеждаме в конзолата изписва това което въвеждаме)
Идеята е когато потребителят въвежда телефонен номер да го форматира още преди да е натиснал Enter. (тоест докато се изпълнява Console.ReadLine )
Примерно ако потребителя въвежда +359888888888 изписването да е +359 888 88 88 88 (тоест да го форматира още при самото въвеждане)
Четох и пробвах всичко което се сетих но... удрям на камък.

Сещам се за вариант при който запазва всеки символ отделно и го принтира във желаният формат, но ми се струва прекалено сложно за моето ниво и се питам дали има някакъв по-лесен вариант.

Благодаря!

Тагове:
0
Programming Basics 10/11/2015 18:17:18
hackthecode avatar hackthecode 55 Точки

Колега, нямах това в предвид.
Знам как се форматират стригнове, но не знам как да направя форматирането при изпълнение на Console.ReadLine.
Както съм написал по-горе идеята е при самото въвеждане в конзолата да се изписва форматирано. (тоест докато още се изпълнява Console.ReadLine)

0
a1mbiser avatar a1mbiser 63 Точки

Колега ето нещо подобно на твоята идея (ако съм те разбрал правилно)  http://stackoverflow.com/questions/3404421/password-masking-console-application в даденият пример четат символ по символ като   key = Console.ReadKey(true); приема въведеният символ но го скрива от юзерът.

1
10/11/2015 22:00:54
hackthecode avatar hackthecode 55 Точки

Благодаря колега, тога го видях преди да пиша във форума, но пак не мога да го модифицирам по моите нужни.
Издокарах го до:
 

Console.Write(key.KeyChar);

за да ми изписва символите, но опитите да го форматирам пропадат...
Благодаря все пак, ако няма по-лесен вариант ще си "играя" с този.

0
valcho62 avatar valcho62 178 Точки

Аз не мога да схвана идеята ти . Искаш да улесниш потребителя или себе си? Валидацията на потребителския вход си е цяла наука .На този етап трябва да се съсредоточим върху основните ни задачи и можем да подканим потребителя да въведе желания от нас формат в WriteLine-а. А и в задачите дори и на изпита изрично е записано, че въведените данни са валидни и няма нужда да ги проверяваме.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.