Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

a_dimitrov avatar a_dimitrov 20 Точки

Относно Fundamental Level, който започва на 16 ноември

Здравейте, някой реши ли в коя група да се запише за следващия понеделник.....в мейла пише, че ще има бърза и бавна група. Бързата изисква повече знания, навната ще вземе по-малко материал. Та се чудя със знанията от бейсик нивото дали имаме някакъв шанс в бързата....или дали ако изберем бавната няма да имаме някакви пропуски в ООП.....???? дилема :-) Ако някой е избрал да помага.

Тагове:
1
Fundamentals Module
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Здравей,

Терминът "знанията от бейсикс" е много разтегливо понятие. Зависи за какво време си придобил знанията от бейсикс. Ако три пъти си се явявал на курса и накрая си взел изпита с 400 точки, значи по-скоро не си за бързата група, защото ти е отнело тройно повече време да усвоиш материала.

Ако 1 ден след лекцията си усвоил материала до момента, че съвсем свободно се ориентираш в задачки от такава и малко по-висока сложност, то си потенциално съвместим за бързата група. Въпросът е да не ти се налага нещата да ти се обясняват по няколко пъти или когато терминологията, с която се обяснява, надвишава нивото ти, да не се налага някой да я обяснява, а да можеш сам да покриеш пропуските.

В най-скоро време ще изнесем програмата и ще можеш да се ориентираш по нея за избора си. Като цяло за едната група ще спестим някои лекции като Делегати и ивенти, които колкото и голямо приложение да намират в C#, не са от основата на ООП и смятаме, че ако човек още му е трудно да разбере наследяване и абстракция, няма смисъл да го мъчим с делегати и събития и е по-хубаво да усвои и затвърди знанията по, да речем, наследяване на класове и презаписване на методи.

Поздрави,

Иван

8
a_dimitrov avatar a_dimitrov 20 Точки

ок, ще чакам програмата......под знания от бейсик по скоро имах в предвид, че не сме минали материала от advanced c# и дали няма разликата между двете групи да изисква този материал да е добре усвоен :-) 

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Ами просто в по-бързата група, ще има примери от сорта на "Човекът си има списък от книги" без да се обяснява какво е списък и защо синтаксисът за изписването е private IList<Book> books; Ако си минал Advanced C# ще го знаеш, да. Ако бързо попиваш материала ще го гугълнеш и ще си го разбрал. Ако обаче остане неразбрано може да се окаже препъни камък за по-нататъшното разбиране на лекцията, евентуално.

3
a_dimitrov avatar a_dimitrov 20 Точки

ок, благодаря за отговора, мисля че разбрах.... ще помисля все пак ище ден два преди да реша.

0
Raskolnikov avatar Raskolnikov 102 Точки

Предварително се извинявам, ако задавам въпрос, чиито отговор е очевиден за някои, но по план Fundamental не се ли започва с Advanced C#, а не с ООП? Просто ми дойде като изненада и съм малко объркан.

Благодаря предварително.

2
justBeOk avatar justBeOk 194 Точки

Да, до сега наистина модул Fundamentals започваше с курса Advanced C#. И аз бях малко изненадан за това че първият курс ще бъде ООП. Моето обяснение е, че за този випуск екипът на СофтУни е решил да промени малко програмата.

Поздрави

1
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Всъщност няма шаблон. За сега се опитваме да застъпваме курсовете. Ако в момента има модул фундаменталс, който тече, новият прием да се слее във вече съществуващия фундаменталс и да изкара оставащите курсове с него, евентуално като "по-старшите" фундаменталс завършат модула, тогава ще дойде време за нов прием и ново сливаме с новите "по-старши".

Разбира се, все още работим в тази насока и търсим друстранно най-добрият вариант, така че да няма пропусната материя или големи аплитуди на трудност. :-)

1
KrumKrumov avatar KrumKrumov 6 Точки

Това означава ли, че следващата Fundamentals група ще започне със C# advanced?

За мен притеснителното е, че след OOP следва HQC. Как ще пишем HQC при положение, че не сме учили методи? Има ли някаква промяна в това, което се изучава в тия курсове при положение, че до момента обучението е вървяло в обратен ред?

 

 

 

 

1
krisi1606 avatar krisi1606 33 Точки

Искам и аз да задам един въпрос, защото просто съм леко объркана и не искам да създавам нова тема - модула Fundamentals  се плаща до 16.11.2015 и е на цена 430 за присъствено обучение. Модулът се разделя на няколко части, след всяка от които има практически изпит. Какво става, ако не вземеш изпита след някоя част? Отпадаш и парите ти се губят ли? Или... има някаква възвръщаемост, в което се съмнявам?

Извинявам се за глупавия въпрос, просто не мога да намеря информация и искам да попитам някого. Благодаря предварително.

0
msmilkoff avatar msmilkoff 338 Точки

Не. Отиваш на поправка. Евентуално може и да влачиш, ама не е препоръчително.

0
Jinjaar avatar Jinjaar 348 Точки

Здравей!
Ако не вземеш изпит това не пречи да продължиш с останалите курсове от Нивото.След края на всяко ниво имаш поправителна - повишителна сесия в която може да подобриш оценката си. Също така можеш да запишеш следващо ниво при  2 невзети изпита и да продължиш напред ( поне до сега е било така... не знам дали ще се запази този регламент ). Успех!

1
krisi1606 avatar krisi1606 33 Точки

Благодаря ви за отговорите! Разбира се, никой не иска да се стига дотам, но трябва да се помисли за всякакви варианти и да се обмисли всичко. Аз днес се записах, така че успех и на останалите! :)

0
12/11/2015 16:51:11
krisi1606 avatar krisi1606 33 Точки

А вие записахте ли се за определена група? Утре започваме, а аз лично никъде не виждам такава опция. :)

0
GeorgiDK91 avatar GeorgiDK91 0 Точки

Аз също не съм получавал или просто не мога да намеря къде има опция за записване.

0
exeron avatar exeron 0 Точки

И аз нямам опция за записване на група.

0
ledze91 avatar ledze91 1 Точки

Някаква информация ? При мен е същото, а днес започваме..

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.