Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Borko18731 avatar Borko18731 0 Точки

Проблем с видео драйвърите.

Здравейте, от известно време имам проблем с лаптопа. Имам проблем с видео драйвърите, смених 5 уиндоуса, пробвах много драйвъри, пробвах абсолютно всичко, без ефект. Преровил съм целия гугъл, всичко е обяснено подробно, но нищо не помогна. Лаптопа ми е HP Pavilion G6 2220su, параметрите му са 6gb ram, двуадрен процесор Intel Pentium B960 2x 2,20 Ghz, 500 HDD, видео карти - вградена Intel HD Graphics Family, а външната ми е AMD Radeon HD 7670M 1GB. В момента съм с Windows 8.1 64bit, когато тръгна да инсталирам драйвър за вътрешната видео карта ми изписва your computer doesn't meet the minimum requirements, а при външната Catalyst Instal Managera или ми крашква, или инсталацията завършва без ефект и пише view activity log. Та въпроса ми е, дали можете да ми помогнете с нещо, и да ми кажете на какво се дължи този проблем ?

Тагове:
Nick1R1 avatar Nick1R1 115 Точки

 Първо инсталирай чипсета, не казвам че в това е проблема, но все пак така трябва.

1
Borko18731 avatar Borko18731 0 Точки

Да, от този сайт тегля драйвърите, според това с кой windows съм. Но и двата драйвъра за видеото не се инсталират, и не знам какво да правя. Преди нямах такъв проблем, от 1 месец се мъча да го оправя, но не мога и се ядосвам вече ....

0
Borko18731 avatar Borko18731 0 Точки

Инсталирал съм абсолютно всички драйвъри, дори в safe mode пробвах да инсталирам драйвърите... Не става..

0
supersane avatar supersane 234 Точки

Пробвай първо да инсталиташ видео драйвър за вградената интелска карта и после за амд-то.

0
asyovchev avatar asyovchev -1 Точки

Колега, драйверите на AMD/ATI никога не са се славели с особено качество (вероятно защото там не работят възпитаници на СофтУни :) ), така че не се изненадвай. Защо не караш, поне засега с вграденото видео в процесора? Знам, че не помагам много, но ако не играеш игри и то ще ти свърши работа...

Всъщност сега ми идва идейка - драсни на поддръжката на НР, може те да знаят нещо по въпроса...

0
supersane avatar supersane 234 Точки

Аз на моя лаптоп също съм с AMD видео карта и вградена интелска, и нямам никакви проблеми, най-лесно е с autodetect tool-a, но ако и той не ти засича картата се увери че имаш инсталнат чипсет драйвър и драйвър за вградената карта и тогава пробвай с аутодетекта пак. В момента не ползвам windows, но нямах проблеми като го ползвах. За линукс fglrx е това, което ти трябва за AMD видео карта. Успех и пиши ако намериш решени, ако не става и това ще го мъдрим още.

0
Borko18731 avatar Borko18731 0 Точки

Windows-а автоматично ми инсталира драйвър за вградената видео карта, и в момента на специализирана видео памет пише, че е 32 мб, а ппц видео картата е 1GB. Външната видео карта ми трябва, защото, като пусна игра и увелича малко графика и почва да ми забива, или ако пусна клипче на 1080p, пак ми забива. Autodetect tool-a не ми засича видеото, чипсета е инсталиран.... Не знам на какво се дължи този проблем... Всеки ден се мъча с този лаптоп, и имам чувството, че скоро ще го хвърля !

0
miroLLL avatar miroLLL 95 Точки

Изтегли си тази https://www.slimwareutilities.com/slimdrivers.php програмка. Инсталирай я и пусни да ти сканира хардуера. По принцип отнема няколко секунди, след това намери драйвера за видеото и го инсталирай. Рестартирай след успешно инсталиране на драйвера и направи проверка. При мен работи 99 процента от случаите, когато имам проблем с някой от драйверите.. Даже те съветвам, да инсталираш всичките драйвери, които ти намери, няма да съжаляваш... :)

Поздрави!

0
11/11/2015 15:18:41
alex1966 avatar alex1966 255 Точки

Аз имах същия проблем, бях на Win 10 аз съм с Intel вградена и Nvidia допълнителна и Nvidia-та ми спря, при по-големи натоварвания лаптопа загрява и се изключва, сменявах от Windows на Linux просто да видя дали и там ще е така, да и там беше така, след това върнах пак на Win 10 но направих чиста инсталация(да изтрие всичко от харда) след това инсталирах Nvidia драйверите от сайта на производителя (toshiba satelite ....), точно за моя лаптоп, а не от Nvidia сайта, изтеглих рестартирах и имах Nvidia с драйвери но сега ми пищи за ъпдейти на видеото, но няма да ги направя.

0
Northwind avatar Northwind 7 Точки

Здравей!

Много често срещано явление е да възникват проблеми с инсталацията и перформънса на видео драйвъри от сайта на производителя на съответната марка видео карта, въпреки че драйвъра е предназначен за картата, която е инсталирана в лаптопа. Ето един пример. През 2006 година си взех лаптоп Fujitsu-Siemens с карта ATI Radeon X1100. При първоначалната инсталация на ОС и всички нужни драйвъри си инсталирах видео драйвъра от сайта на лаптопа. Всичко беше наред с актуализацията на видео драйвъра, до момента в който видео картата ми не попадна в графа Legacy при поддръжката на драйвъри от сайта на производителя на картата. Който и драйвър да се опитвах да инсталирам след това ми вадеше грешки, казваше ми че картата ми не съответства на драйвъра, който искам да сложа и тем подобни...

Затова, ако не си го направил по този начин, ти препоръчвам да си направиш пълна преинсталация на видео драйвърите, като ползваш тези, които са публикувани в сайта на производителя на лаптопа! Ето линк: http://support.hp.com/us-en/product/HP-Pavilion-g6-Notebook-PC-series/5296082/model/5319649/drivers/

Преди всичко, направи пълен Uninstall на видео драйвърите чрез тази програма: Display Driver Uninstaller

Линк към програмата: http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

Линк към ръководство за правилно използване на програмата: http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=379505

Като премахнеш видео драйвърите и техните остатъци чрез тази програма си инсталирай необходимите драйвъри от сайта на HP в тази последователност:

1. Chipset driver

2. Intel HD Graphics

3. Radeon Graphics

Успех!

 

0
11/11/2015 15:47:18
Borko18731 avatar Borko18731 0 Точки

miroLLL, програмата само ми актуализира драйвърите, нищо друго. Сега ще пробвам начина на Northwind и ще ви кажа дали има промяна :)

0
Borko18731 avatar Borko18731 0 Точки

Така, направих това, което ми каза Northwind. Премахнах драйвърите с помощта на тази програма, лаптопа се рестартира 2 пъти. Изтеглих драйвърите, първо инсталирах чипсета, почнах да инсталирам драйвъра за Intel видео картата и ми изписа your computer doesn't meet the minimum requirements, и както винаги, catalyst install manager-а ми крашна за пореден път. Имам чувството, че проблема идва от дъното, и скоро ако не го оправя този проблем, ще хвърля лаптопа през терасата. Благодаря Ви все пак за помощта, колеги, но ще спра да Ви занимавам, надали скоро ще намерим решение за този проблем.... 

0
Northwind avatar Northwind 7 Точки

Току-що проверих в сайта на Intel за поддръжка на вградения графичен процесор (Intel HD Graphics 2000) и за съжаление, от това което видях, май Intel нямат поддръжка на драйвър за Windows 8.1 64-bit. Много е възможно от това да е проблема...

Ето и линк: https://downloadcenter.intel.com/product/81502/Intel-HD-Graphics-2000-for-2nd-Generation-Intel-Core-Processors

Горе от дроп-менюто можеш да видиш списък с ОС

 

ПП: Пробвай да инсталираш драйвър за Windows 7 64-bit, ако не го ще пробвай с драйвъра за Windows 8 64-bit

0
11/11/2015 16:42:13
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.