Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

dim.dim avatar dim.dim 1 Точки

Процесори видеокарти APU или CPU + GPU

Здравейте, извинявам се първо ако въпроса звучи ламерски, не е за тук, но имам нуждата от мнения на хора като вас :)

та... ще си копувам комп...

имам предложения с вградена видеокарта, външна, различни по брой ядра, с по малко или повече Ghz. :) ше дам 3 предложения като се има в предвид, че рам, хард са с еднакви параметри на всичките примери... ще бъда много благодарен ако някой има търпението и интереса да отговори... не искам да задължавам никой, просто ако имате време и интерес :)

та ето трите варианта, кой е по-по-най :)

 

 

1. - 

Чипсет A58
   
Процесор AMD A10-7870K Quad-Core (3.9 Ghz up to 4.1Ghz, 4MB, 28 nm, 65 W)
Видео карта AMD Radeon R7 Series
DirectX® 12 / Mantle Support
GPU Frequency 866 MHz
AMD Dual Graphics Support1-----вградена :)

 

 

2. -

Чипсет Intel H81
   
Процесор Intel Core i5-4460 Haswell Quad-Core (3.2 GHz up to 3.4GHz, 6 MB, 22 nm, 84 W)
Видео карта Intel HD Graphics мисля че е 4600---вградена

 

3. - 

Чипсет nVidia nForce 630a

 

Процесор AMD FX-6100 Six-Core (3.30 Ghz up to 3.9GHz, 6 MB, 32 nm, 65 W)

 

Видео карта nVidia GeForce GT730, DDR3 - 4GB 

 

ще го позлвам за по тежки cad cam, музикални софтиери и ако има ресурси 3d филми :)

аз съм се спрял на вариант 1... ако някой има препоръка и удоволствието за помощ, ще бъда много благодарен :)

0
Хардуер
hackthecode avatar hackthecode 55 Точки

Здравей,

при всички положения най-добрият вариант е CPU + GPU, но ако се има в предвид тези три варианта аз бих се спрял на втория тъй като е с най-производителен процесор, което е и най-важно. Разликата в производителността между Intel Core i5-4460 и AMD A10-7870K не е чак толкова същественна но все пак i5-4460 е малко по производителен като цяло. Освен това  i5-4460 има и по-висок Single-Core Performance заради което е и по-предпочитан. И като се има в предид, че някои софтуери за cad като Solidworks например рендират с едно ядро смятам, че е по-добър избор.i5-4460 има и повече кеш спрямо A10-7870K . 
Все пак би било добре след време да си вземеш и някоя сносна видеокарта тъй като това е вторият по важност компонент в един Workstation.
От друга страна AMD A10-7870K е с 2 пъти по-производително видео но не съм сигурен дали поддържа 3D а до колкото ми е известно i5-4460 поддържа 3D. 
Ако все пак не мислиш да си вземеш някоя допълнителна видеокарта то може би A10-7870K е оптимален  вариант. (от тези три)


AMD FX-6100 е доста слаб като производителност и за това просто не е опция.

Ето малко информация която надявам се ще ти е полезна.

http://blog.grabcad.com/blog/2011/07/12/how-to-build-a-faster-3d-cad-pc/

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-4460-vs-AMD-A10-7870K-APU/2310vsm29728

http://www.cpu-monkey.com/en/compare_cpu-intel_core_i5_4460-358-vs-amd_a10_7870k-549

Надявам се да съм бил полезен, въпреки разногласията в мнението ми :) 
Успех!

0
Nick1R1 avatar Nick1R1 115 Точки

Искам само да ти кажа, че третия вариант видео карта е много слаба и е ДДР3, процесора АМД 6100 също е слаб и стар, той даже е на старите сокети АМ3.

В първите два варианта процесорите Intel i5-4460 i AMD 7870 са горе долу на кантар, но тази i5-ца е вече от по-старото 4то поколение, защото е актуално пето. 

При АМД-то 7870 сокета FM2+ си е добър, има добра производителност и е със стотина лева по-евтин. Аз лично съм за вариант N1 :)

0
12/11/2015 05:26:49
dim.dim avatar dim.dim 1 Точки

Мерси много за отговорите, ориентирах се по лесно, имам само един последен въпрос :) за да си направя генерално сметките :)))

Тъй като ще си преценявам за в бъдеще за ъпгрейдване и трябва да се съобразявам със сокетите имам два въпроса.

каква е разликата и има ли въобще такава между стереоскопично 3D и HD3D, и ако е едно и също тогава да не е разликата в пикселите, благодаря :)

0
hackthecode avatar hackthecode 55 Точки

Разлика има, различни прозиводители/разработчици и от части различни като технологии. Като всяка си има предимства и недостатъци.

Но е правилно да се каже HD3D (ATI) и 3D VISION (Nvidia). Не съм имал работа HD3D но до колкото ми е известно е по-отворена технология от към хардуер. Тоест имаш почти неограничени възможности за изграждане на пълноценнта 3D система. Докато при 3D VISION трябва много внимателно да се подбират компонентите тъй като самата технология зависи от точно определен хардуер. Но пък 3D VISION за в момента е по-добрата и доста по-скъпа технология, тъй като зависиш от определен хардуер за израждането на 3D система.

Тъй като и двете технологии не са особено разпространени в България едва ли ще има голяма база за сравнение и компетентни мнения за това ти предлагам да търсиш в гугъл "HD3D vs 3D VISION"
 Поздрави!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.