Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

AntonPetrov avatar AntonPetrov 491 Точки

[Useful Info] Photoshop - Въпроси и предложения

Тъй като понатрупахме вече материал и следващите теми са по-кратки (надявам се wink), искам да ви предложа в тази тема да давате своите предложения за въпроси и дема, които да обсъдим/направим в залата. Основно се обръщам към онлайн участниците, но не само. Нека са неща, свързани с програмата и според вас имат нужда от допълнително изясняване.

Идеята ми е да гласувате чрез бутона ^ под всяко предложение и така да определим приоритетните. Предложенията правете с "Отговори" към този пост, а не като "Коментар" към последния. Моля, преди да направите ново предложение, проверете дали вече не е направено от колега и ако да, гласувайте за него.

Ако предпочитате и имате възможност, заповядайте в сряда в залата, има някакви свободни места.

Поздрави,

Антон Петров

 

9
Photoshop 14/11/2015 12:38:11
doktoraaaa avatar doktoraaaa 42 Точки

Моето предложение е ако е възможно да бъде направено едно подготвяне за изпита тоест примеренизпит евентуално да може да се разбере нагледно какво да очакваме на него и евентуално пред какво може да се изправим 

11
DanielaManolova avatar DanielaManolova 25 Точки

Този въпрос си остава доста важен. Миналия път се спомена нещо, но не се конкретизира дата и час...

0
doktoraaaa avatar doktoraaaa 42 Точки

Ако не си си прегледала мейла може и да не знаеш днес сме от 6 ч., за да има време за подготовка да се направи и за дискусия за другите въпроси от форума

1
02/12/2015 12:17:23
AngelSky avatar AngelSky 176 Точки

Аз искам да попитам има ли някакъв лесен начин, чрез който да можем да разберем дали дадено изображение е точно центрирано спрямо фона? Защото до сега винаги съм ги намествала на око и не винаги ми се получава. 

0
AntonPetrov avatar AntonPetrov 491 Точки

Ако елементите ви са на различни слоеве, можете да използвате Layer->Align Layers или бутончетата, които се появяват в Options bar,  ако сте на Move инструмента. За да са активни комендите, трябва да изберете два или повече слоя. За опцията Distribute трябва да изберете 3 или повече слоя.

В случая, за подравняване спрямо фона, изберете Background слоя и този, на който се намира елемента, който искате да центрирате.

Поздрави!

2
alexey.mutafchiev avatar alexey.mutafchiev 6 Точки

Здравейте . Бих искал да попитам дали може днес да се минат най основните теми ,  които евентуално може да се срещнат на изпита . Предполагам че колегите няма да са против дори ако направите няколко дема , на които ние само ще гледаме , за да се ускори процеса на повтарянето . 
Предварително Ви Благодаря .  

1
BPP1991 avatar BPP1991 21 Точки

Незнам къде да си задам въпроса, който не късае до Photoshop ,а Adobe Indesign , но мисля че нямам право да отварям нова тема за това така че въпроса ми е ако някой е работил и може да ми помогне с Indesigna:

Когато плейсвам изображения от Photoshop в Indesign те се размазват, а като размер не са големи. 90 на 50мм като за визитка. Предполагам че ги поставя като примерно изображение на оригиналното за да не товари програмата. Embed някакъв. И незнам от къде се оправя. Помощ ?

0
AntonPetrov avatar AntonPetrov 491 Точки

Според мен не е по-добре да пускате въпрос за Indesign в тема за Photoshop, отколкото да си направите нова тема. Така едва ли някой ще го види. Обмислям да направя форум към моя блог, но още е само идея.

Отговорът е в меню View->Display Performance. Обикновено сте на Typical display (ctrl+alt+Z), което показва само превю на картинките. Ако искате качествено, но по-бавно изрисуване, изберете High Quality Display (ctrl+alt+H).

Поздрави!

0
BPP1991 avatar BPP1991 21 Точки

Хиляди благодарности, г-н Петров !

(Опитвам се да сглобя портфолио на индизайн. Това също е интересна тема. Вариянти и подсказки какво е хубаво да има в едно такова. )

0
Slavkata555 avatar Slavkata555 0 Точки

Може ли някакво клипче или обяснение за    Batch процесите ? 

0
AntonPetrov avatar AntonPetrov 491 Точки

Видеото от лекцията? Между 1:05 и 1:18 правим batch действие върху всички файлове в една папка.

0
SilvinaProdanova avatar SilvinaProdanova 93 Точки

Аз искам да попитам нещо свързано със залата за изпита. Тъй като съм от друг град и си нямам на представа как изглежда залата или местоположението на местата и ми изникна следната мисъл  - > На изпита аз ще си нося моя лаптоп , но има ли къде да се включва в контакт или трябва да е на батерия ? Тъй като незнам доколко ще ми издържи батерията ,а ме притеснява да не е да спре някъде по средата на изпита. Съжалявам ако е глупаво , но незнам къде е удачно да задам този въпрос :) 

0
VanGog06 avatar VanGog06 22 Точки

Не се притеснявай, има достатъчно контакти в залата.

1
SilvinaProdanova avatar SilvinaProdanova 93 Точки

Много благодаря за бързия отговор :) 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.