Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

AntonPetrov avatar AntonPetrov 491 Точки

[Useful Info] Photoshop - Въпроси и предложения

Тъй като понатрупахме вече материал и следващите теми са по-кратки (надявам се wink), искам да ви предложа в тази тема да давате своите предложения за въпроси и дема, които да обсъдим/направим в залата. Основно се обръщам към онлайн участниците, но не само. Нека са неща, свързани с програмата и според вас имат нужда от допълнително изясняване.

Идеята ми е да гласувате чрез бутона ^ под всяко предложение и така да определим приоритетните. Предложенията правете с "Отговори" към този пост, а не като "Коментар" към последния. Моля, преди да направите ново предложение, проверете дали вече не е направено от колега и ако да, гласувайте за него.

Ако предпочитате и имате възможност, заповядайте в сряда в залата, има някакви свободни места.

Поздрави,

Антон Петров

 

9
Photoshop 14/11/2015 12:38:11
SteliyanaZhekova avatar SteliyanaZhekova 28 Точки

Можете ли да ни дадете някакви насоки за работа, когато подготвяме файл за печат? Ако следваме принципа на работа в RGB и след това да подготвим файла в CMYK. Ако има някакви стъпки, които можете да ни препоръчате да следваме(примерно: на кой етап от работата, да си настроим CMYK стойностите на цветовете).

Благодаря за доброто преподаване!

11
AntonPetrov avatar AntonPetrov 491 Точки

Разбира се, ще говорим за това. Вижте съдържанието на предпоследната тема "Color management... " Добре е да се подготвите предварително за тази тема. Отново ще насоча вниманието ви към семинара "Управление на цвета", за който става дума няколко пъти и съм посочил линк в домашното още на първата лекция.

Поздрави!

3
13/11/2015 14:13:21
mihaila84 avatar mihaila84 44 Точки

Здравейте, 

Първо бих искала да Ви благодаря за курса, благодарение на който научавам много и ще ми бъде солидна основа за развитие.

В тази връзка обмисляте ли да направите обучение на тема Illustrator? Сигурна съм, че интересът ще е споделен - от моя страна интересът е голям и със сигурност ще се включа.

В случая конкретното ми питане е на тема семинар "Управление на цвета": 

При избрани конкретни пантони (или желание на печатницата проектът да бъде подготвен и изпратен в пантони) как с Photoshop да подготвим проекта за изработка на клишета в CMYK и пантони? Как да осигурим с точност процентите, които задаваме на CMYK, за да отговорят с точност на предварително избрани пантони? 

Поздрави

 

18
dodoff avatar dodoff 55 Точки

До сега не е ставало на въпрос как се правят четки. Това също са неща, които могат да спестят доста време, според мен. В някои фотографии без облаци например, може да си сложите такива с два клика, ако си направите четка за облаци съответно.

28
13/11/2015 18:40:50
Alikay avatar Alikay 71 Точки

Погледнете този файл: http://dox.bg/files/dw?a=38db28f05a  :)

Доста добре са обяснени начините за създаване на четка, има вариант и за създаване на четка от рисунка на лист, ако те интересува как става ще обясня ... За момента обаче смятам, че не е нужно специално внимание на тази тема, защото не е сложен процес, а има мнооого информация за това в интернет и който го интересува ще намери :) 

1
juliano30 avatar juliano30 43 Точки

Мисля, че може да доразвиете темата със селекцията на т.нар. "сложни обекти" (както беше с косата). Всъщност от видеото за онлайн курса като че ли нещо не се получиха нещата. Мисля, че съществуват и други техники, които мисля че няма да е лошо да видим.

28
maistora_1 avatar maistora_1 23 Точки

Обработката на лица и предмети предполагам е интересна за всички и ако може да отделим малко време за тях.

Също така банери и/или колажи (не съм сигурен как се наричат) за социалните мрежи - как, каква резолюция и тн.

Мерси предварително!

14
Eclipsa avatar Eclipsa 30 Точки

Стандартната резолюция за web e 72 dpi.

0
Miroslav_Dimov avatar Miroslav_Dimov 40 Точки

И мен косата ме затрудни наистина много (по-точно коса от друг човек да се сложи на дадения). Изобщо не можах да достигна задоволителен резултат. И аз смятам, че ще е полезно за всички да се обърне внимание на тази селекция.

3
SlavchevPeter avatar SlavchevPeter 32 Точки

Здравейте!

Господин Петров, спомням си, че още в първата лекция уточнихте, че се занимавате основно с обработка на изображения. Дали е възможно все пак до края на курса да се запознаем с някои от актуалните към момента техники, използвани при уеб дизайн?

Благодаря предварително!

Поздрави!

25
Marsela avatar Marsela 26 Точки

Мисля, че още малко внимание на леъри и маски няма да е излишно, както и ако има време ще е интересно да се покажат възможностите за 3D изображения.

5
dodoff avatar dodoff 55 Точки

3D Изображенията със сигурност са интересни, но не мисля, че е подходящо на този етап. Те са и сравнително ново нещо във Фотошоп (3D менюто, ако говориш за него, го има само в CC и мисля, че в CS6 Extended). Аз лично съм си правил труда да разгледам какво има там... в момента, в който го отвориш, все едно си в друга програма :D

2
Niava avatar Niava 27 Точки

Ще се радвам да поговорим за различните blending modes. Знам, че там нещата са доста относителни в зависимост от изображенията. Методът проба-грешка, разбира се, действа безотказно и най-добре се запомня от опит, но със сигурност има някои базови съвети, които да споделите с нас.

Поздрави за готиния курс!

Ваня

3
SilvinaProdanova avatar SilvinaProdanova 93 Точки

На мен лично ми се иска домашните да бъдат оценявани от вас или някой ваш колега , за да можем да имаме реална представа дали се справяме добре , или къде точно да наблегнем за по добри резултати . :) 

8
tiana avatar tiana 3 Точки

това е и моето огромно желание,но едва ли е възможно на 3000 човека:)

3
SilvinaProdanova avatar SilvinaProdanova 93 Точки

Да така е , съгласна съм. Но може пък да измислят вариант :)  Важна е надеждата :) 

0

По принцип още в началото на курсовете обесняват, че идеята на този вид обучение е самооценката. Такова е правилото на този университет. Според дори няма как един човек да провери толкова много домашни. Според мен просто не ви харесва коментара на колегите ви, които са от курса. За това можете да пускате това което правите във форума и да искате отделно оценка от преподавателя.

1
venitoo avatar venitoo 15 Точки

На мен ми е интересен процеса по калибриране на монитора или как да си осигуря, че това, което виждам, ще бъде разпечатано максимално близо от печатницата, на която го изпратя.

Може да е елементарно, но ако е така и не си заслужава да се споменава във лекция, дали може поне отговор тук, във форума, да получа? Благодаря!

6
AntonPetrov avatar AntonPetrov 491 Точки

Изобщо не е елементарно. Напротив. Ще го говорим утре и ще дам много линкове в презентацията за допълнителна информация.

2
Nedyo avatar Nedyo 39 Точки

Определено, някакви основни насоки и подходи за калибрирането ще са полезни, понеже си е цяла наука и никак не е лесно. Чудесно е, че ще можем да го обсъдим. 

0
venitoo avatar venitoo 15 Точки

Един много бърз въпрос ... Когато направим селекция и приложим недеструктивни модификации (тоест образува се маска при използване на лейър аджъстмънтс) губя селекцията (селекцията автоматично се деселектира). Как след подобни промени, примерно недуструктивна корекция на hue/saturation на селекция, мога да ползвам пак същата селекция, за да и приложа недеструктивна корекция тип curves? Или пък да ползвам после Select inverse и да коригирам останалата част от картината?

1
AntonPetrov avatar AntonPetrov 491 Точки

Много бърз отговор – ctrl+click върху иконката на новосъздадената маска.

Можете освен това предварително да запишете селекцията като канал. Или пък alt+drag на маската за копиране върху всеки друг слой.

1
venitoo avatar venitoo 15 Точки

Страхотно, много благодаря!

0
nikolay.ekov avatar nikolay.ekov 13 Точки

Здравейте,

 

предвижда ли се разяснение по функцията Timeline? Прегледах темите до края, но не открих нищо по въпроса.

Също така не открих нищо за Preset Manager-а. Как да създаваме четки, патерни и тяхното експортиране и импортиране и т.н.

Благодаря предварително!

2
25/11/2015 16:25:08
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.