Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nikidimitrow avatar nikidimitrow 124 Точки

Полезна книга за ООП и няколко други ресурса

Привет на всички колеги - присъствено и онлайн -, които сега започват с курса по обектно-ориентираното програмиране (ООП). Както и други студенти и аз смятам, че след курса КПК този е един от най-трудните в нивото Fundamental, за това искам да споделя няколко добри ресурса за учене освен видео лекциите.

На първо място е книгата "Въведение в програмирането със C#" и по специално главите:

Глава 11. Създаване и използване на обекти;

Глава 14. Дефиниране на класове;

 Глава 20. Принципи на обектно-ориентираното програмиране;

 Глава 21. Качествен програмен код;

 Глава 22. Ламбда изрази и LINQ заявки.

Вторият източник на полезна информация са няколко от са видео-лекциите от курса Качествен програмем код (КПК):

Висококачествени класове;
Рефакториране на кода;
Шаблони за дизайн;
Solid и други принципи.

Третият ресурс е книгата "CLR via C# (Developer Reference)" в която е обяснено как точно се компилират програмите, какви грешки най-често се допускат от разработците и кои са добрите практики към който трябва да се стремим. Линк за сваляне тук.

Книга специално за ООП е "Growing Object-Oriented Software, Guided by Tests" на авторите Steve Freeman и Nat Pryce. Тази книга бе препоръчана на "ХакКонф" от Божидар Бацов. Като се има предвид солидния опит, който Бацов има със сигурност, може да му се доверим.

И като за финал ще препоръчам на всички курсисти от ниво "Basic" и "Fundametal" да прочетат книгата "Pragmatic Thinking and Learning: Refactor Your Wetware"

20
C# OOP Basics 17/11/2015 17:52:22
alevtodorov avatar alevtodorov 29 Точки

Много благодаря за споделяното на ресурсите. Ще видя и аз, мисля, че имам някой книжки и ще кача линкове.

1
17/11/2015 21:24:20
mgulubov avatar mgulubov 73 Точки

Силно препоръчително е да се прочете библията:

1. Стария завет

2. Новия завет

И понеже стария завет идва малко сух и примерите са на C++, като допълнително четиво към него препоръчвам този "hand-book".

5
djc_bg2015 avatar djc_bg2015 923 Точки

Супер, почвам втората още днес :)

0
nikidimitrow avatar nikidimitrow 124 Точки

Поразрових се малко в изминалите курсове и попаднах на друг добър ресурс - лекторът Филип Колев е направил видео с решение на всички упражнения, които се дават по време на лекциите.

Ако срещнеш проблем с упражнението винаги може да хвърлиш един бърз поглед на видеото.

1
18/11/2015 17:13:16
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.