Loading...
v1ppers0nn avatar v1ppers0nn 234 Точки

Някой да разбира от SEO?

Здравейте, трябва ми добър човек по SEO оптимизация на сайтове. Имам сайт който искам да го оптимизирам максимално. Ако някой разбира, и е навит да ми помогне ще му бъда много благодарен!

1
Общи приказки
Dekameron avatar Dekameron 481 Точки

За да се направи SEO на даден сайт по принцип се изисква прилично количество време и ако някой се навие да ти помогне, може и да ти иска пари, тъй като това по default си е платена услуга. И пак по default за SEO има два варианта - безплатен, който не изисква средства и платен, който изисква да вложеш извествно количество пари. Предполагам, че ти искаш безплатния разбира се. Следователно ако имаш свободно време, можеш сам да си оптимизираш сайта. В интернет има безплатни tools, както и уроци, които могат да те научат на това. Не е трудно, пък и ще си обогатиш знанията.

Заповядай няколко видео урока (някои от уроците са водени лично от Наков) :)

 

Успех!

 

8
v1ppers0nn avatar v1ppers0nn 234 Точки

Тея уроци от "терлика" почнах да ги гледам, но нещо май трябва присъствено да ги схвана повече...

0
Viktor_Dakov avatar Viktor_Dakov 9 Точки

Защо се обърна с обръщението "терлик" ?

-2
v1ppers0nn avatar v1ppers0nn 234 Точки

Така им викам, по забавно ми е :) (никой не убиждам)

1
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5295 Точки

Не става току-така. Или вкараваш здрави усилия: да се научиш как се прави (няколко месеца здраво четене и експерименти) + години наред яко бачкане; или наемаш професионалисти, които да го правят вместо теб. Потърси "SEO услуги" и ще намериш поне 50 фирми, които правят SEO.

Най-важното: SEO не е единичен акт, а непрестанен процес. Спреш ли да го правиш, падаш надолу.

5
kasskata avatar kasskata 492 Точки

г-н Наков е напълно прав един SEO сайт вдигнат например на 10-о място(образно казано) по индекси 

или в търсачките ,може да се сгромоляса за 5 дена,а си работил по оптимизацията 2 години....

най добре хвани и виж качественото преподаване на г-н Наков от миналата година в Телерик Academy от самото създаване на сайта(да видиш дали е качествено създаден,това може да ти е 40-50% от цялата SEO оптимизация).Най-малкия пример,който се сещам от неговите лекции и е,че HTML-a на страницата НИКОГА не се използва за стилизиране на страницата.Ей такива малки детайли като този урок са най-важните дори да знаеш да правиш най-яките сайтове.Ето ти линк към лекциите: останалото като методика според мен са си чисти спам пиратство.Е може би не всички но голяма степен

HTML

CSS

и двата блока могат да ти помогнат да научиш половината или повече методи за работа на SEO разработчиците.

Но моят съвет е да изчакаш и да ги научиш от SOFTUni и да се опражняваш и правиш домашните и ще научиш много...

успех

2
v1ppers0nn avatar v1ppers0nn 234 Точки

HTML(5) и CSS курса съм го изкарал в телерика. Търся човек който просто да ми каже дали добре съм го направил сега. Разбрах, от лекцийте в телерик, че най-важното е да поствам в форуми и сайтове моя сайт, и линкове към него... 

0
ZvetanIG avatar ZvetanIG 907 Точки

Не развиваш ли сайтът с ново съдържание,  с времето губиш позиции. 

Не знам колко е вярно, но съм чел, че сайтове с богато съдържание и без особена оптимизация също се радват на добро класиране.

2
Mihail.Stoyanov avatar Mihail.Stoyanov 20 Точки

Освен всичко написано дотук и ако намериш сайтове, създаваш блогове (релевантни по твоята тематика) и пишеш СМИСЛЕНИ статии от там и накрая с линк към твоята статия също става. Имаше там някаква статистика ключовите думи да са между долна и горна граница. Така че писането на такива статии си е изкуство като цяло. За една хубава оптимизация ти трябва ако не армия от 50, то поне един човек, който по цял ден да се регистрира по форуми, каталози, статии, сателитки, да пише в тях смислени неща и също така непрекъснато в сайта да ти трупа оригинално таргетирано съдържание. Последно е като че ли най-важното. SEO оптимизацията е голяма хамалогия къртовски труд и ако се прави като хората излизат резултати до 3-4 месеца. Много зависи от сектора. Примерно един приятел 2008 за 24 часа направи сайт за течна органична тор и от тогава не го беше пипал. До миналата година излизаше на първо място в гугъл без грам да е правена оптимизация. Спря да му плаща домейна и сега го няма вече... но това много зависи от сектора и е по скоро изключение отколкото правило.

По принцип за SEO се иска яко постоянство. И поне според мен платената реклама не влияе много добре на SEO то... колкото по органична е оптимизацията, толкова е по качествена и ако ти се наложи да спреш един ден, няма да ти се срине сайта, ами ще изчезва бавно бавно... колкото по органично, толкова по бавно ще пада...

.... а да и домейна също е важен...

1
yordanssss avatar yordanssss 1 Точки

Ще бъда кратък тъй СЕО е нещо доста елементарно, каквото и да ви говорят "специалистите". Най- важни са high pr линкове по възможност с висок page authority и domain authority (MOZ metrics), както и trust flow/citation flow (metrics на majesticseo).
Релевантните линкове са нещо много хубаво, но не определящо. Спамът в момента работи с пълна сила ако го правиш правилно. :) Ако някой има въпроси, ще се радвам да помогна.

1
v1ppers0nn avatar v1ppers0nn 234 Точки

Това означава, че трябва да обикалям форуми и блогове и да спама така ли? Дали това няма да ми изиграе лоша шега?

0
Mihail.Stoyanov avatar Mihail.Stoyanov 20 Точки

Елементарно, но си е къртовски труд - хамалгоия...

Много е вярно е това, което каза за висок page & domain authority

В твоя коментар ключовото, е че "в момента" спамът работи с пълна сила. И утре спамът може да работи, ама може и да не работи. Точно така примерно ако утре гугъл смени алгоритмите може примерно да отидеш в blacklist-ата...

То и Бле*Х*т SEO работи ама...

Много зависи какъв сайт оптимизираш. Примерно да правиш SEO на UK клиника за пластични операции и да я изкараш на първо място в UK не е баш елементарно, но за примерно както казах по горе - сайт за течна органична тор стана първи само със съдържанието в сайта и домейн името за по малко от 3 дни... много зависи кои сайтове бориш...

 

btw сега се сетих.... направи си форум на сайта... ако го подкараш и хората найстина почнат да пишат вътре ще избиеш рибата и другите сайтове ще ти дишат в прахта...

или поне блог в самия сайт

p.s. не съм специалист, просто съм наблюдавал за няколко сайта как го правят и е яко яко яко работа, да елементарна - когато го правиш правилно, но адски времеемка...

0
externo avatar externo 119 Точки

Не го взимай много насериозно и не се връзвай на религиозни приказки "изчакай да го изучиш, има само един правилен начин и той ще бъде преподаден тук".

Аз лично съм вдигал над 5 сайта на първа страница в гугъл и то по сериозни тагове, разбира се и късмета ми помогна.

Чети много, пиши често, слагай интересно съдържание и т.н.

Успех!

3
YaneYo avatar YaneYo 40 Точки

От социлните медии по-добър маркетингов инструмент надали съществува към днешна дата. Ако имах сайт първото нещо, което щях да направя, щеше да бъде създаване на fb-група, fb-страница и fb-профил с името на сайта (и съответно канене на хора и сприятеляване). След това регистрация в tweeter и google+ и повтаряне на процедурата. Постоянна активност в социалните мрежи за изграждане на "емоционална връзка" с потребителите.innocent

3
AlexanderBeloev avatar AlexanderBeloev 70 Точки

Малко е старичка темата, но ето един линк, който би ти бил много полезен. Аз лично използвайки стратегиите на Алекс съм излизал на 2ра позиция за ключова дума с около 4000/месечни "exact" търсения и цена на клик в adwords  близо $2.

http://source-wave.com/

Надявам се да ти е полезна връзката :)

0
martakoseva avatar martakoseva 0 Точки

Има бая учене. Да не кажа всеки ден , но през ден нещата се променят. Има доста информация обачче навсякъде , препоръчвам блогът на moz и на ahref. Лошото е че са на английски. На български има доста по малко материали, за тези на които английският не им е присърце. В групата " маркетинг и уебмастърство" в Facebook има доста хора , които обсъждат разни казуси на български, както и на страницата на SEO Pie, има доста статии с информация. Като цяло , четене му е майката. И определено тук изречението " ама аз съм в този бранш от 20 години" не върви. Google променя условията прекалено често за да може 20 годишният опит да ти помогне. Най-често те обърква и държиш на стари неща , които вече не се практикуват и по-лошото водят до спад в SERP-a. Ох разписах се , айде със здраве 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.