Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Sideroff avatar Sideroff 22 Точки

[C#] Custom compare като в Java

Здравейте,

По време на курса по Java, научих как да правя класове, които имат custom comparator:

  public static class venue {
        String name;
        ArrayList<singer> singers = new ArrayList<>();        
        //code
    }    
  public static class singer implements Comparable<singer> {
        String name;
        Long money;    
        //code
       
        @Override
        public int compareTo(singer o) {
            return Long.compare(o.money, this.money);
        }
    }

 Това ми позволяваше да правя неща като: 

venue.singers.sort((singer1, singer2) -> singer1.compareTo(singer2);

Това всъщност сортира ArrayList<singer> по money на всеки singer. Въпроса ми е как би изглеждало това написано на c#?

0
C# Advanced
quickben avatar quickben 966 Точки

https://msdn.microsoft.com/en-US/library/ms173147(v=vs.80).aspx

http://www.dotnetperls.com/icomparable

Нещо такова, в нета има много ресурси, в курса по ООП също го има.

1
18/11/2015 17:29:23
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.