Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

simver avatar simver 4 Точки

Записали се като "Наблюдатели" и обучаващи се, които живеят в Лондон или в UK

Здравейте,

 в началото, бях останал с впечатлението, че изпитите ще са веднъж на всяко ниво( на 4 месеца) и т.к. живея в UK макар и малко сложно, щяха да се получат нещата с явяването ми на изпити. За съжаление по време на приемния изпит разбрах, че изпити ще има всеки месец и това ме отказа да се запиша макар и online обучение:( и минах на варианта да участвам като наблюдаващ!

 Идеята ми е: има ли хора, които поради една или друга причина също са минали на този вариант на обучение или живеещи в  Лондон или UK, с които да сформираме някакъв тийм, в началото да си помагаме а когато дойде време за екипни проекти, да участваме заедно, мисля си че макар и като наблюдатели бихме срещнали подкрепа, както от хората във форума, така и от преподаватели и т.н.

Надявам се да има желаещи и да успеем да се организираме!

nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Изпити ще има постоянно, след всеки курс. За живеещите в чужбина засега нямаме свястно решение. Може би да си учат материала и да минат без изпити. В крайна сметка са важни натрупаните умения, не изпитите.

4
LinAdmin avatar LinAdmin 78 Точки
Най-добрата форма за проверка на знанията е чрез изпитите и чрез груповите проекти. Що се отнася до изпитите, можем да практикуваме с judge системата, но ще е чудесно, ако е възможно да практикуваме и с проекти.
0
ViValDam avatar ViValDam 15 Точки

Ами решението е изпитна сесия след целият семестър, както е в останалите университети.

Паралелно водене на всички лекции за нивото , а не една по една .

А може и  да са една по една, но изпитите да са накрая на нивото, но паралелно е по-добре .

Така ще има и повече време за размисъл и подготовка .

Как така без домашни и без изпити за онлайн - просто накрая идваме и получаваме диплома ли ?

Няма стимул за учене, пък и никой няма да плаща таксата  за онлайн, тъй като практически изпита е единственното, което задължава плащането . а като плащаме имаме право на изпит и на отборни проекти  - нали така ?

 

0
TodorovH avatar TodorovH 216 Точки

Хубаво би било да се намери някакъв вариант! Може би накрая на всяко ниво да се минават всички изпити! Наистина е трудно да се пътува всеки месец!

5
LinAdmin avatar LinAdmin 78 Точки

И аз това разправям от два месеца насам. Трудно е да се пътува всеки месец, но както казва Наков, важни са знанията.  Въпреки това, ще е чудесно да се съберем и да си помагаме колкото можем. Ще е чудесно, ако можем да правим групови проекти, за да се учим.

 

 

Ето някои линкове, на същата или подобна тематика:

 

 

Към всички живеещи ИЗВЪН България, записани в Софтуни!!!

 

За "чужденците" - кандидат студентите от чужбина - какво мислите да правите за изпита? Update: И след него.

 

1
simver avatar simver 4 Точки

Не бях обърнал внимание, че има подобни теми във форума и съжалявам ако съм разводнил темата!

Очевидно няма как да станат нещата, да се явяваме в края на всеки семестър, но и аз съм съгласен с Наков, че който иска да се научи, ще успее да го направи и без изпити! Остава ние да се самоорганизираме! А някой ако знае дали има някакво развитие по темата за хората, които живеят в чужбина-да казва, че срока за плащане на таксите изтича скоро:)

0
ViValDam avatar ViValDam 15 Точки
Защо да няма как да станат нещата ,да се явяваме след приключването на семестърът на изпитите ? Каква е разликата ? Така е във всички университети - семестър-изпитна сесия - ваканция . Не случайно е направено така. Така с ежемесечни изпити, повечето хора ще се откажат - просто е много скъпо и губене на време да се пътува всеки месец за изпит , все едно от провинцията или от чужбина. Хората онлайн всички работим и не можем да отсъстваме непрекъснато от работа и от вкъщи също - аз лично имам и семейство и определен бюджет . Някой да пресметне само пътя колко е - на мен ми е мин 200 Евро (с автобус и влак , не със самолет ) и отделно колко още се харчи, да не ви разправям колко ми струваше това пътуване за приемният изпит - ох ох ох . Това със самоорганизирането и учене без домашни и изпити са глупости ! Отнася се не само за тези от чужбина , а и за тези от България , които не живеят в София ! Пътя Варна - София например си е 1 ден .
2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.