Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

bulgaria_mitko avatar bulgaria_mitko 133 Точки

[Клавишни комбинации] Има ли клавишни комбинации в Visual Studio 2015...

... за направата на конструктори, методи и гетърите и сетърите както е в Intellij IDEA, защото там натискам 2 копчета и всичко ми прави, а тук трябва да пиша всичко на ръка и е мн досадно и отнемащо време и на изпита не искам да си губя времето в писането на repetitive tasks

пс: знам за ctor и за prop, но това не ми е достатъчно.

мерси!

0
C# OOP Basics
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

В допълнение към prop има propfull.

Иначе за пръв път чувам, че на някого са му крайно недостатъчни вградените снипети, но на всеки му е удобно по различен начин, затова можеш да си направиш собствени (цък).

0
bomman avatar bomman 43 Точки

Здравей, 

http://visualstudioshortcuts.com/2015/

това е линк с всичките бързи клавиши във Visual Studio. Тук може да намериш всичко, което сметнеш за полезно.

Поздрави!

2
19/11/2015 12:20:17
bulgaria_mitko avatar bulgaria_mitko 133 Точки

аз може би не се изразих правилно. Разликата между Intellij IDEA и Visual Studio 2015

във Visual Studio с клавишната комбинация ctor:

public Laptop()
        {
            
        }

в Intellij IDEA с клавишната комбинация - alt + Ins:

public Laptop(string model, decimal price, string manufacturer, string processor, int ram, string graphicCard, string hdd, string screen, Battery battery)
        {
            this.Model = model;
            this.Price = price;
            this.Manufacturer = manufacturer;
            this.Ram = ram;
            this.GraphicCard = graphicCard;
            this.Hdd = hdd;
            this.Screen = screen;
            this.Battery = battery;
        }

Разликата е огромна ;) Та, идеята ми е това може ли да се постигне във Visual Studio 2015?

0
19/11/2015 13:23:35
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Може, но ти трябва ReSharper - туулът, който линкнах по-горе. На същия производител е. alt+insert има същите опции във вижуал студио като си сложиш плъгина.

1
bulgaria_mitko avatar bulgaria_mitko 133 Точки

стана да, точно това ми трябваше, сега остава и някой от СофтУни да ми даде и кода за лиценз и цена няма да имате, даже Ванка специално за тебе, за да ти благодаря за помощта: https://www.youtube.com/watch?v=8Ffw6NqRnUE :D :D :D

0
19/11/2015 13:25:19
NedNikolov avatar NedNikolov 45 Точки

  Смятам, че темата е доста подходяща за моя въпрос. В това видео: https://softuni.bg/trainings/resources/video/5415/video-buhtig-issue-tracker-17-august-2015-yordan-darakchiev-high-quality-code-july-2015 2:16:02 лекторът маркира в конструктора кода и добавя на всички редове едновременно this. Аз търсих в интернет как става това и не намерих отговор и желая да ви попитам как става. Благодаря предварително.

0
Sideroff avatar Sideroff 22 Точки

Това става с Alt. Доста е удобно.

1
NedNikolov avatar NedNikolov 45 Точки

  А случайно да знае някой как да си изкарам сивия ред над конструктора и полетата, където пише: 0 references | 0 changes | 0 authors, 0 changes. Благодаря.

0
slavpetroff avatar slavpetroff Trainer 155 Точки

Той се генерира от Resharper.Инсталирал ли си го ?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.