Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
badbutcher avatar badbutcher 144 Точки

Срокът за качване на това домашно не ли е чак до другата сряда?

Защо не ми позволява да си кача домашното?

1
AntonPetrov avatar AntonPetrov 491 Точки

До другия четвъртък, оправих го.

1
christomitkov avatar christomitkov 67 Точки

Здравейте Колеги,

Споделям с вас един вариант за работа с надписа „Parade“ от задача 5. Надявам се, че ще ви помогне за по-бързо и по-лесно векторизиране. Та вместо да цъкате точки с pen tool ще спестите време и усилие за по-приятни занимания. :)

Накратко вървя по стъпките от видео урока и първо създадох 5-ти канал (в таб-а channels).

Работя върху корицата, като използвам Magic Wand Tool за да селектирам само буквите в заглавието. Вече имам селекция и с десен бутон>create work path>tolerance 2 pix правя нов работен path. В таб-а Path запазвам новата пътечка.

Създавам нов fill layer за да видя по-ясно какви съм ги свършил. Общо взето точките са ок, не са много и остава фина работа с pen tool.

Сигурен съм, че има куп други варианти и ще се радвам да ги споделите.

Поздрави и успех

п.п. леко съм извън темата, но май не е за отделна тема

5
21/11/2015 21:13:09
forttuna avatar forttuna 38 Точки

Аз не се сетих за купа варианти и го напарвих по същия начин smiley, обаче, когато сложих очертанията, текста стана мн арт smiley, затова копирах fill leyar-ите като на най-долния поставих черна рамка с най-голям размер, на следващия бяла с по-малък и на най-горния оставих само червения надпис.

0
25/11/2015 17:06:28

Всъщност с Refine Edge се получава дооооста по-добър резултат, и нуждата от Pen Tool се свежда до минимум

0
AntonPetrov avatar AntonPetrov 491 Точки

Именно това е идеята, но за да получим възможно най-гладка крива с най-малко точки и при това острите ъгли да не се заоблят, е добре преди да направим селекцията, да увеличим резолюцията на картинката, примерно 2-3 пъти. При upsampling-а се blur-ват краищата, или се назъбват, в зависимост от Resample алгоритъма. Направете селекция с magic wand например и използвайте Refine Mask, за да получите гладки ръбове. След това направете от селекцията work path със стойност 1.5-2. Пробвайте, така полученият път би трявало при същия брой точки, да следва кривата много по-добре, отколкото преди увеличаването на размера.

Поздрави!

1
badbutcher avatar badbutcher 144 Точки

Малко мезе

12
SilvinaProdanova avatar SilvinaProdanova 93 Точки

Аз пробвах две неща. Винаги ми е било интересно как нормална снимка я правят като картинка и установих че също се прави с вектори.

Ето какво постигнах , не е никак ок , но като за първи път :)

Ето второто което пробвах - доста лесно , но като цяло темата ми беше доста трудна на мен. 

7
BPP1991 avatar BPP1991 21 Точки

Този път се е получило, но трябва да те предопредя че при печат не винаги векторизирани хора излизат добре. Зависи какво искаш да получиш. Има туториали как да го направиш във фотошоп и да се получи интересно или анимирано изображение на човек. Аз съм имала такъв гаф, за това казвам, зависи от задачата.

https://www.youtube.com/watch?v=BF9h_dMW3cA

1
23/11/2015 16:22:07
SilvinaProdanova avatar SilvinaProdanova 93 Точки

Страхотен линк си ми дала.  След като го прегледах до половината така го бях направила , но на финала съм объркала доста неща. Много полезен ,благодаря ти. :)

Ще го имам наум това което ми споделяш.  :)) 

1

6
james_666 avatar james_666 8 Точки

MIKE vs MIKEMike vs Mike

3
23/11/2015 19:07:53
milpolin avatar milpolin 28 Точки

19
23/11/2015 20:41:49
ttortor avatar ttortor 55 Точки

laugh