Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Дебъгни и виж. При създаване на нов човек не влизаш в пропъртитата, където са валидациите.

0
krisi1606 avatar krisi1606 33 Точки

Както казаха по-горе така:

public Person(string firstName, string lastName, int age)

        {

            this.firstName = firstName;

            this.lastName = lastName;

            this.age = age;

        }

нищо не правиш. Не можеш да минеш през пропъртитата, следователно валидациите. Смени ги с главни букви, както ти се казват пропъртитата.

 

0
23/11/2015 12:20:22
bulgaria_mitko avatar bulgaria_mitko 133 Точки

мерис, но по принцип ReSharper-a ми пише този код автоматично и не знам защо ми пише с малка буква и по принцип с малка буква на други домашни и т.н. ми е работело, всъщност каква е разликата? :) едното ти дава propertit-aта, а другото променлитите, които си дефинирал може би?

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Логично, че е така. Това се обяснява още на 1вата лекция за променливи, че са case-sensitive.

Ако имаш:

string name = "";

string Name = "";

И няколко реда по-долу напишеш name = "pesho"; През коя променлива ще минеш? :)

Иначе примерът не е съвсем верен, защото пропъртитата де факто са методи, но логиката горе долу е същата - като извикваш едно нещо, няма как да очаквашд а се извика друго :-)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.